Akaryakıta 4 günde 3. Zam geliyor!: 2022

Merhaba, 

Son dakika haberi… Akaryakıta zam üstüne zam. Brent petrolün varil fiyatı, bugün 94 doları gördü. Bu gece gelmesi beklenen zamla birlikte akaryakıta peş peşe 3 defa zam yapılma olacak. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere bakılırsa, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorinde litre fiyatı 1 lira 53 kuruş artacak.

Akaryakıt fiyatlarında zam yağmuru bu gece de devam edecek. OPEC+ artı ülkelerinin petrol arzını kısacağı söylentisi akaryakıt piyasasını hareketlendirmişti. Motorine bu gece bir zam daha gelmesi planlanıyor. Üst üste gelen zamlarla beraber motorinde 3 günlük toplam artış 4 lirayı geçecek.

Motorine de dün de1 lira 38 kuruş, önceki gece 1 lira 10 kuruş zam gelmişti. Böylece son üç günde motorine 4 lira zam gelmiş oldu. Benzine ise dün gece 74 kuruş, önceki gece 62 kuruş zam gelmişti.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı birtakım üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun enerji ve petrol bakanları, dünkü toplantıda günlük petrol üretimini kasım ayından itibaren 2 milyon varil azaltma kararı almıştı. Karar sonrası piyasalar yeniden hareketlendi.

10 gün ilkin 84 doları kabul eden Brent petrolün varil fiyatı, bugün 94 doları gördü. Petrol ve ürün tutarları ile döviz kurlarındaki artış, fuel oil fiyatlarını da artırdı.

 

 

 

karar.Com

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın