Aksa Enerji, BIST 30 Endeksi’nde…: 2022

Merhaba, 

Piyasa değerini 2021 yıl sonundan bu yana yüzde 203 artıran Aksa Enerji, 1 Ekim 2022 zamanı itibarıyla BIST 30 Endeksi’nde yerini alacak.

Sürdürülebilir gelişme ve kârlılık stratejisi doğrultusunda elde etmiş olduğu güçlü finansal sonuçlar ve faal bilanço yönetimi sayesinde piyasa kıymetini artıran Aksa Enerji, Borsa İstanbul tarafınca yayınlanan ilan kapsamında, 1 Ekim 2022 itibarıyla BIST 30 Endeksi’nde yer alacak. Listede elektrik üreticisi olarak ancak Aksa Enerji’nin yer almış olduğu BIST 30 Endeksi; Borsa İstanbul’da muamele kabul eden hem işlem kütlesi aynı zamanda piyasa kıymeti en yüksek 30 şirketten oluşuyor.

Aksa Enerji bununla beraber 16 Eylül’de, Financial Times Stock Exchange (FTSE) Gelişmekte olan Avrupa Ülkeleri Endeksi’nde de büyük ölçekli firmalar içinde yer alma başarısını göstermişti.

Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cemil Kazancı, “Bu başarının peşinde güçlü finansallarımız ve operasyonel mükemmeliyete verdiğimiz önemin yanı sıra, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla sürdürdüğümüz etkin ve şeffaf iletişimin de büyük rolü var. Bu başarıların devamlılığı için dünyanın dört bir yanında oldukça muhtelif fırsatları takip ediyoruz, global ölçekte yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bize güvenip şirketimizin geleceğine yatırım yapan bütün yatırımcılarımıza gönülden teşekkür ediyorum.” gibi konuştu.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın