Aksigorta, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Yerini Aldı: 2022

Merhaba, 

Aksigorta, Borsa İstanbul’da işlem kabul eden ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst ölçüde olan şirketlerin yer almış olduğu BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yerini aldı.

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla, ürün ve hizmetlerini geliştirmeye geçindiren Aksigorta, dünyanın geleceğini garanti altına alacak emek harcamalar yürütmeyi de sürdürüyor. Sürdürülebilirlik puanını yükselten Aksigorta son olarak, şirketlerin çevresel, sosyal, kurumsal idare, insan ve çalışan hakları ile şeffaflık mevzularında; uluslararası sürdürülebilirlik kriterlerine gore değerlemeye doğal olarak tutulduğu BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil oldu.

Aksigorta’nın sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi olarak ele aldığını anlatım eden Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, “Sürdürülebilirlik bizim için bir müessese kültürü. Gerek firma arasında gerekse topluma ve doğaya dokunduğumuz her alanda bu dünyanın geleceğini güvence dibine alabileceğimiz çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların bir neticesi olarak, kurumsal sürdürülebilirlik performansımızı artırarak, Borsa İstanbul’da muamele gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst ölçüde olan şirketlerin yer aldığı BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almaktan sevinç duyuyoruz. BIST Sürdürülebilirlik Endeksinin; çevresel, toplumsal ve kurumsal idare olmak üzere 3 ana başlık, 10 kategori, 25 tema ve bu temalara ait 450’den fazla veri noktasından oluşan Refinitiv’in değerleme metodolojisine müsait skoru aldık. Böylece yatırımcılarımıza ve potansiyel yatırımcılarımıza finansal bilgilerin yanında finansal olmayan sürdürülebilirlik hedeflerinde belli bir puan almış ve listeye girmiş bir firma olarak görüneceğiz. Çevresel, toplumsal ve yönetişim performansımızı daha üst seviyelere taşıyarak bu listede sürekli olarak yer almayı hedefliyoruz’’ dedi.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın