Arzum Halka Arz Sonrası İlk Finansman Bonosu İhracını Başarıyla Gerçekleştirildi: 2022

Merhaba, 

Türkiye’nin biri olan minik ev aletleri markası Arzum’un halka arz sonrasındaki ilk finansman bonosu ihracı 9 Eylül tarihinde başarıyla gerçekleşti. Arzum’un Türk Lirası eşeysel finansman bonosu ihracı, Türk şirketleri için önemli bir finansman seçeneği haline gelen borçlanma araçları piyasalarında oldukça teveccüh gördü.

Türkiye’nin kabul edilen küçük ev aletleri markası Arzum, halka arz sonrasındaki ilk finansman bonosu ihracına 9 Eylül’de, 179 gün vade ve %30 durağan faizle çıktı. Arzum, Garanti Yatırım’ın aracılık etmiş olduğu finansman bonosu ihracına gelen yüksek istek doğrultusunda talebe göre artırılabilir özellikte 50 Milyon TL için çıktığı ihracı 116.580.000 TL ile sonuçlandırmış oldu. Arzum’un Türk Lirası eşeysel finansman bonosu ihracı, Türk şirketleri için önemli bir finansman seçeneği haline gelen borçlanma araçları piyasalarında oldukça teveccüh görmüş oldu.

Arzum CEO’su Mete Zadil şunları aktardı: “Tahvil, Arzum için halka arzdan oldukça öncesine dayanan alternatif bir finansman aracı. Halka arz öncesinde değişik tarihlerde 5 başarıya ulaşmış tahvil ihracı olan Arzum’un halka arz sonrasında da Sermaye Piyasası Kurulu’ndan aldığı iznin neredeyse yarısını tek tranşta kullanabilmiş olmasının mutluluğu içerisindeyim. Piyasadaki doğru fırsatı kaliteli istek kombinasyonu ile yakalamak ihracımızın başarıyla sonuçlanmasına imkân tanıdı. Son aşama yüksek ölçüde istek bulan ve tutarı 116.580.000 TL’de sonlandırdığımız ihracın başarısında emeği geçen her insana gönülden teşekkür ederim.”

Arzum CFO’su Arda Altınok: “Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 25 Kasım 2021’de onayını aldığımız halka arz sonrasındaki ilk borçlanma aracı raf kaydı iznimizi piyasanın Şirketimiz için en müsait borçlanma imkânı sağlamış olduğu anda kullanmak suretiyle, Üst Yönetim ve ihracımıza aracılık eden Garanti Yatırım ile beraber oldukca sıcak temasta takip ediyorduk. Son durumda borçlanma araçları piyasasında yaşanmış olan olumlu gelişmelerin Şirketimizin borçlanması adına fırsat sağlaması ile beraber ilk dememizi 9 Eylül’de gerçekleştirmek istedik. Talebe göre artırılabilir nitelikte 50 Milyon TL olarak planladığımız ihracımızın 116.580.000 TL taleple sonuçlanması bizi son derece mutlu etti. Bu ihraç; borçlanma araçları yatırımcısının Arzum’a olan güvenini, Garanti Yatırım’ın ise borçlanma araçları piyasalarındaki başarısını ortaya koymuş oldu” dedi.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın