Bakan Nebati duyurdu: BES’te değişim yapılacak: 2022

Merhaba, 

Bireysel emeklilik sisteminde hedeflenen seviyeye bir türlü gelinemezken, iktidar yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, toplumsal medyadan yaptığı açıklamada BES’le ilgili, “Önümüzdeki dönemde, sistemde yeni düzenlemeleri ve teşvikleri de hayata geçirerek, ülke olarak birikimlerimizi daha da yüksek seviyelere taşıyacağız” dedi.

Bireysel tasarrufların özendirilmesinin, bütün ülkelerde, sosyal emniyet ihtiyacının artmasının, nüfus ve aile yapısının değişimi ile fazlaca daha önemli bir hâl aldığını belirten Nebati, resmi rakamlara nazaran dahi yüzde 25’i işi olmayan olan gençlere ve bütün halka sisteme katılmaları ve birikim yapmaları çağrısında bulunmuş oldu.

Bireysel tasarrufların özendirilmesinin, bütün ülkelerde, toplumsal emniyet ihtiyacının artmasının, nüfus ve aile yapısının değişimi ile çok daha mühim bir hâl aldığını belirten Nebati, resmi rakamlara gore dahi yüzde 25’i işi olmayan olan gençlere ve tüm halka sisteme katılmaları ve birikim yapmaları çağrısında bulunmuş oldu.

Artı Gerçek

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın