Bakan Nebati yabancılara  Yeni Ekonomi Modelini söyledi: 2022

Merhaba, 

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, yabancı fon yatırımcıları ve uluslararası banka yöneticileriyle görüşmeye devam edildiğini belirtti

 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu faaliyetleriyle ile alakalı malumat vererek, New York’ta kurulan temaslarla yabancı fon yatırımcıları ve internasyonal banka yöneticileriyle görüşmeye devam edileceğini belirtti.

 

“Küresel ekonomideki son devre gelişmeler paylaşıldı”

Bakan Nebati, Twitter hesabından bir bildiri yayınlayarak “Devreye aldığımız son uygulamalar ile yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı merkezine alan Türkiye Ekonomi Modelimizi kapsamlı bir halde aktararak küresel ekonomideki son devre gelişimleri ve önümüzdeki döneme ilişik öngörülerimizi paylaştık.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

 

Yazarımız Çetin Ünsalan Nebati’nin yabancılarla YEM toplantıları hakkındaki şunları kaydetti:

 

Şimdi dünyadaki uzmanları Türkiye’de Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın öncülüğünde bir zirvede toplayacağımız belirtildi. Burada Türkiye ekonomi modeli anlatılacakmış. Hangi model? Bir bankacılık ürünü ile toplu konut ismi altında inşaat sektörü atılımını model diye anlatırsanız, hepimiz güler. Üstelik sonuç alınamadığı da bu kadar ortadayken.

 

 

 

Dünyadan uzmanlar gelecekmiş. Kim bu uzmanlar? O da belli değil. Bakan Nebati, Türkiye’nin modelini anlatacak. Peki düşündünüz mü? Ya soru sorarlarsa ne olacak? Gözlerdeki ışıltıdan mı bahsedecek?

 

 

 

Çetin Ünsalan:   Ya sual sorarlarsa…

 

 

 

 

 

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın