Bank of America: Döviz piyasaları için sıkıntılı devre!: 2022

Merhaba, 

Dünyada merkez bankalarının para politikasında daha hızlı aksiyon alması önümüzdeki dönemde de döviz piyasaları için zorlu dönem olabileceğine işaret ediyor. BloombergHT‘de yayınlanan habere bakılırsa, Bank of America analistleri Adarsh Sinha ve Janice Xue, bir sene öncesinde sürpriz ekonomik verilerin politika yapıcıların kararlarında oldukça etken olmadığı için para birimlerini çok fazla etkilemediğini belirtti. Ancak stratejistler şimdi merkez bankalarının enflasyonu dizginlemek için ürem artırma yada ekonomik büyümeyi sekteye uğratmamak için faiz indirme kararlarının gelen verilere bağlı olduğunu ifade etti.

Stratejistler müşterileriyle paylaştıkları notta, “Bunun sonucunda ekonomik verilerdeki beklenmeyen hareketlerin para birimleri ile yüzde 30 pozitif korelasyonu var. Bu, önceki döneme bakılırsa ciddi bir değişim” ifadelerini kullandı.

‘Volatilite sürecek’

Analistler, gelişme ve enflasyon ayrışmaya devam ettikçe dünyanın en büyük para birimlerinde volatilitenin süreceğini belirterek, “Dövizde oynaklık arttı. Bu ayrışma sürdükçe ve para birimlerinin veriye olan hassaslığı göz önüne alındığında oynaklık uzun zaman daha devam edecek” değerlendirmesini yapmış oldu.

 

 

 

halktv.Com.Tr

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın