Beste Naz Süllü: ‘Kripto Paralar Haftaya Yerini Yükselişe Bırakabilir…’: 2022

Merhaba, 

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı;

“Kripto paraların geçen haftaki Fed toplantısı arkasından arkalarına aldıkları rüzgâr Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaret etmesi sonucu artan jeopolitik risklerle sona erdi. Ancak piyasa bu senaryoda en kötüyü geride bıraktık fiyatlamasına girmek suretiyle. Araştırmalarımıza gore zincir üzeri verilerde tekrar balina hesapların 20.500$ ve 22.500$ seviyelerinden maliyetlendiklerini buna ek olarak borsalardaki BTC rezervlerinin azalmayı sürdürdüğü bir ortam içindeyiz. Bu nedenle 20.000$ gerisine inebilmesi için mevcut koşul ve haber akışı yeterli değil. Yarın ABD’de açıklanacak istihdam verileri sonrası 21-22 Eylül’e dair piyasaya beklentileri oluşmaya başlayabilir. Beklentilerden iyi olan verinin Bitcoine olumlu yansımasını bekliyoruz şu sebeple Fed’in 75bp kurşunlarının ya hiç kalmadığının ya da bir şeklinde sınırlı bir sayıda olduğunu düşünüyoruz. Buna ayrıca risklerdeki normalleşme; ABD 10 yıllık faizlerinin siyaset faizi üstüne çıkması ve resesyon yerine yumuşak iniş fiyatlamaları da bununla beraber fiyat üzerinde baskı unsurlarını hafifletiyor. İstihdam verisi peşinden kripto para piyasasının rahatlamasını ve Bitcoin’de ilk etapta 26.500$ fiyatlamasının oluşabileceğini tahmin ediyoruz. Yine de 20.500$ ve gerisi bütün mevcut ve oluşabilecek yeni riskler adına stop loss olarak tutulmalı. Dikkat çektiğimiz altcoinlerde ise staking miktarında hareketlenme icra eden CELO ve EOS başta geliyor.”

 

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer edinen yatırım malumat, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer edinen yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize müsait olmayabilir. Bu nedenle, ancak burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize müsait sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit Türkiye

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın