Bybit: Altcoin sezonu mu başlıyor?: 2022

Merhaba, 

Bybit tarafınca hazırlanan günlük değerlendirmede şu mevzulara yer veriliyor: Asya hisse senedi piyasası, tarihsel olarak pay senetleri için en güçlü aylardan olan Kasım’a ilerleme ile başlıyor. Tahvil getirileri, bu hafta Federal Rezerv tarafından 75 baz puanlık bir ürem artırımına ilişkin spekülasyonların ardından terfi etti. Bununla birlikte, birtakım analistler agresif ürem artırımlarının sona erdiğini tahmin ediyor ve 2023’ün ilk çeyreğinde çok daha ince ayarlamalar bekliyorlar. Daha geniş piyasa, Fed’in bu Çarşamba günü faiz görünümüne ilişkin yorumlarına cevap olarak volatilitede ani bir artış görebilir. Kripto piyasası Pazartesi günü büyük kripto para birimleri kazançlarını azalttı. Değerlendirme hazırlanırken Bitcoin, son 24 saatte 20.5 bin dolar seviyesinin yakınında konsolide oluyor. Piyasa değerine gore en büyük kripto para birimi, 100 saatlik hareketli ortalamada 20,7 bin dolara yakın ani direnme seviyeleriyle yüz yüze. Bu bölgenin üstünde net bir hareket, Bitcoin’e 21 bin dolar ve ötesine doğru bir yardımcı verebilir.

Benzer bir halde, Ethereum aynı kuşakta elde ettiği kazançlardan sonra 1.600 dolar seviyesinin yakınında seyrediyor. DOGE, günlük %15’lik bir artışla Ekim ayındaki son yükselişini sürdürürken, SHIB benzer bir zaman diliminde %4,8 arttı. Tarihsel olara, kuvvetli bir memecoin rallisi genellikle risk iştahı arttıkça sermayenin Bitcoin’den altcoinlere döndüldüğünde bir altcoin sezonunun başlangıcını işaret eder. Bu arada, muhtemel bir altcoin sezonunun bir başka sinyali olan ETH/BTC, 0.08’de az az anahtar eşiğe geri dönüyor. Bununla beraber, pazarın başka yerlerinde, orta ila büyük ölçekli altcoinler henüz mühim bir ivme kaydetmedi.

Video oyunu perakende devi GameStop, Ethereum’da bir Katman 2 blok zinciri platformu olan Immutable X’te NFT pazarını resmen başlattı. Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamada GameStop, yeni NFT platformunun ABD Birleşik Devletleri’ndeki 50 milyondan fazla GameStop kullanıcısına “web3 oyunlarının kilidini açma” ve “milyonlarca birinci derslik, NFT oyun varlığı” sağlamayı amaçladığını söylemiş oldu. Platform ek olarak tamamen gazsız ve karbonsuz NFT madenciliği ve ticaretini de destekliyor. GameStop, Şubat ayında bir NFT platformu geliştirmek için Immutable X ile ortaklığını duyurdu ve Temmuz ayında bir beta sürümünü yayınladı. İkili, web3 oyunlarında inovasyonu teşvik etmek için 100 milyon dolarlık bir bağışlama de dahil olmak üzere birçok başka projede de iş donanması yaptı.

 

Yasal Uyarı

Burada yer edinen yatırım malumat, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile satın alan içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve öneriler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize müsait olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize müsait sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın