Bybit: ‘Bitcoin hafta sonunu 21 bin dolar seviyesinin üstünde geçirdi…’: 2022

Merhaba, 

Haftanın ilk iş gününde Bybit tarafınca hazırlanan değerlendirmede konu başlıkları şöyle: Cuma günkü ABD iş raporları, sağlam bir istihdamın genel bir resmini çizdi ve dört günlük bir satıştan sonra haftayı hasılatla kapatmak için mühim hisse senedi göstergelerini destekledi. Piyasalar, Perşembe günü açıklanacak enflasyon okumalarını bekliyor.

Hisse senedi piyasalarının karşı karşıya olduğu kasvetli beklentiye karşın, Bitcoin haftasonu boyunca 21 bin dolar eşiğinin üstünde bir artış görmüş olduğu ve kripto piyasası bundan pozitif etkilendi. Değerlendirme hazırlanırken piyasa değerine bakılırsa en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %1.4 kayıp verdikten sonrasında 21 bin dolar seviyesinin birazcık altında konsolide oluyor. Ekim ayının sonundaki büyük kırılmadan bu yana yükseliş ivmesi, Bitcoin vadeli işlem aleni faizlerinin yükselmesi ve fonlama oranlarının yüksek seviyelere ulaşmasıyla hala yerinde. Benzer bir biçimde, Ethereum aynı kuşakta %1.6’lık bir kayba karşın 1.600 dolar seviyesine yaklaşıyor. MATIC %5,3’lük bir artışla liderliği alırken ve SOL, konuşma sonrası bir kalıntıdan %9,33 düştü.

Dijital ödeme şirketi Circle kısa süre ilkin Euro Coin’in yerel desteğini genişletmeyi ve 2023’ün ilk yarısında Solana’daki yeni izinsiz çapraz zincir altyapılarına erişim sağlamayı planladığını duyurdu. Çapraz Zincir Transfer Protokolü, kripto projelerinin USDC’yi farklı blok zincirleri içinde aktarma etmesine izin vermek için tasarlandı.

 

Yasal Uyarı

Burada yer edinen yatırım malumat, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile satın alan arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize müsait olmayabilir. Bu nedenle, ancak burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize müsait sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın