Bybit: ‘Bitcoin son 24 saatte 19 bin dolar alt uç seviyesinde el değiştiriyor…’: 2022

Merhaba, 

Bybit tarafından hazırlanan günlük değerlendirmede: Başlıca pay senedi göstergeleri Çarşamba günü düştü ve Hazine getirilerinin birkaç yılın en yüksek seviyelerine geri dönmesiyle toparlanmayı sürdürme mevzusunda sinyaller verdi. Yatırımcılar, en yüksek politika ürem payı için beklentilerini, mevcut aralıktaki %3 ile %3,25 aralığından bir sıçrama ile %5’e yükselttiler. Şahin para politikasına endişeler yatırımcıların duyarlılığını azaltmaya devam ediyor.

Kripto piyasası, Bitcoin’in 20 günlük hareketli ortalamasını takip etmesiyle pay senetlerindeki hareketlilikle birlikte düştü. Değerlendirme hazırlanırken piyasa değerine gore en büyük kripto para birimi, son 24 saatte marjinal bir yitik verdikten sonra 19 bin dolarlık bölgenin alt ucunda el değiştiriyor. Ethereum, aynı kuşakta hafifçe kırmızıya sürüklendikten sonra 1.300 doların hemen altında işlem görüyor. Opsiyon piyasasında hem BTC bununla beraber ETH için kısa vadeli çarpıklık, düşüş eğiliminin yaygınlığına işaret ederek önemli ölçüde düşüş gösteriyor. Bu arada, orta-büyük altcoinler karışık performanslar gördü ve XCN ise benzer bir vakit diliminde %10 arttı.

Ayrı bir notta, geçen haftaki zorluk ayarlaması, bu hafta yeni zirveleri zorlamaya idame eden artan hash oranını durdurmadı. Ancak, saatte 6 blok hedef seviyesine yaklaşmak için güneye doğru hareket eden blok üretim hızında bir düşüşe neden oldu. Düşen üretim payı, blok başına dahil edilecek işlemler için rekabeti artırıyor ve geçen hafta muamele ücretlerini %25 artırıyor. Bununla beraber daha düşük oran, günlük madenci hasılatının günde 18 milyon dolara düştüğünü de görmüş oldu.

Aptos Vakfı, erken ağ katılımcılarını ödüllendirmek için geriye dönük bir token airdropu yayınladı. Airdrop için yaklaşık 20,1 milyon token tahsis edildi ve Pazartesi günü ana ağ lansmanında ilk toplam 1 milyar arzın %2’sini temsil ediyor. Aptos’taki iki kategoride 110.000’den biraz fazla adres bu token’ları almaya uygundur. Bu kategoriler, Aptos Incentivized Testnet’teki katılımcıları ve Aptos Zero NFT’yi basanları ihtiva eder. Aptos’un kurucu ortağı Mo Shaikh, APT’nin “temelde insanlarla tasarlandığını” iddia ederek projenin sorunlu başlangıcıyla alakalı endişeleri Twitter’da dile getirdi. Ayrıca token dağıtımının kategorilerini ve yüzdelerini listeleyen bir grafik yayınladı. Belirteçlerin derinlemesine bir analizi, projeyi kapsayan son makalemizde bulunabilir.

 

Yasal Uyarı

Burada yer edinen yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile alan kişi içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer edinen yorum ve öneriler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, ancak burada yer edinen bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın