Bybit: ‘Bitcoin son 24 saatte değerinin %5’inden fazla yitik yaşadı…’: 2022

Merhaba, 

Bybit tarafınca haftanın ikinci gününde hazırlanan değerlendirmede piyasalarda son 24 saatte yaşanan gelişmeler yer alıyor. Piyasaların son 24 saati: Amerika pay senedi piyasaları tarihsel olarak hisse senedi fiyatlarının potansiyel bir destekçisi olan ara seçimler öncesinde geniş tabanlı bir rallide ikinci gününde yükseldi. Seçim kararına ve bunun finansal piyasalar üzerindeki potansiyel etkisine ait spekülasyonlar, yatırımcıların dikkatini geçici olarak Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmeye yönelik emin kampanyasından uzaklaştırdı. Dolar, Hazine getirileriyle birlikte düştü.  Ancak, kripto piyasası ters yönde hareket ediyor şeklinde görünüyor. Bitcoin, son 24 saat içinde piyasa değerinin %5’inden fazlasını kaybettikten sonra 20 bin dolarlık kilit psikolojik eşiğin altında el değiştiriyor. Bu arada, son altı ayda aktif olan zincir içi tedarik, son olarak Mayıs 2022’de görülen zamanı düşük seviyelere ulaştı.

Ethereum son 24 saatte %6,6 düştükten sonrasında şu anda 1,500 doların altında muamele görüyor. FTT ve SOL, benzer bir vakit diliminde çift haneli yüzde kayıplarında aşağı yönlü düzeltmeye öncülük ederken, orta-büyük altcoinler büyük ölçüde kırmızıya döndü. Aslında, FTX ve Alameda ile ilişkili öteki birçok token, FIDA (-11.2%), SRM (-10.03%) ve RAY (-13.9%) dahil olmak suretiyle Binance-FTX gerilimlerinin çapraz ateşine yakalandı.

Bitcoin madencilik firması Riot Blockchain’in üçüncü çeyrek geliri, analistlerin beklentilerinin peşinde kaldı ve net zararı bu yılın başlarında 15,3 milyon dolardan 36.6 milyon dolara yükseldi. Firmanın geliri, durgun spot fiyatlara ve yükselen enerji maliyetlerine karşı idame eden savaşın ortasında, analistler tarafınca 54,2 milyon dolarlık tahminin kaçırılmasıyla %28 düşerek 46,3 milyon dolara düştü. Argo ve Iris Energy de dahil olmak suretiyle sektördeki önemli madenciler borcunu ödemekte zorlanırken, madencilik sektörü zorluklarla karşı karşıya.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım malumat, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile satın alan arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer edinen yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize müsait olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize müsait sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın