Bybit: ‘Bitcoin’de aktif arz zamanı düşüşe yaklaşıyor…’: 2022

Merhaba, 

Bybit tarafınca yayınlanan son 24 saatin değerlendirmesinde: Amerika Merkez Bankası yetkililerinin şahin açıklamaları üstüne Hazine getirileri daha da yükselirken, hisse senetlerinde düşüş devam etti. Makroekonomik belirsizliklere yayınlanan temkin, küresel piyasalarda çok fazla oynaklık yarattı.  Ancak kripto piyasasında işler değişik gelişti. Bitcoin, piyasanın iki yıl içinde görmüş olduğu en düşük oynaklığın ortasında durma noktasına geldi. Değerlendirme hazırlanırken piyasa değerine gore en büyük kripto para birimi, son 24 saat arasında marjinal bir biçimde kırmızıya hareket etmesine rağmen, 19 bin dolarlık pivot seviyesine tutunmaya devam ediyor. Birkaç zincir üstü ölçüm zamanı en düşük seviyelere ulaştı. Birincisi, Bitcoin’in son altı aydaki etken arzı, dolaşımdaki arzın %18’inden biraz fazlasını temsil eden tüm zamanların en düşük seviyesine kayıyor. Tarihsel olarak düşük etken arz, çoğu zaman uzun süreli bir ayı koşusundan sonra ortaya menfaat.

Benzer bir halde, Ethereum aynı kuşakta marjinal kayıplar kaydettikten sonrasında 1.300 dolardan seviyesinden daha da uzaklaşıyor. Vadeli işlem piyasasında, dengeleyici spot fiyat seviyesi, şu anda -%2’den uzaklaşan Ethereum için vadeli işlem temel eğrisini birazcık düzleştirmiş olabilir. Orta-büyük altcoinler çoğunlukla kırmızıya döndü ve UNI, benzer bir vakit diliminde %7’lik bir kayıpla aşağı yönlü düzeltmeye öncülük etti.

Merkezi olmayan borsa PancakeSwap’ın arkasındaki takım, Ethereum ile son entegrasyonunun peşinden yeni başlatılan Aptos blok zincirine genişlemeyi önerdi. Teklif, takaslar, çiftlikler, havuzlar ve ilk çiftlik teklifleri dahil olmak suretiyle ana özelliklerini, pazar payını ele dercetmek için hızlı bir halde blok zincirine yerleştirmeyi amaçlıyor. Hareket, DEX’in çoklu zincir stratejisinin bir parçası olarak Ethereum’a genişlemesinden sadece haftalar sonrasında geldi. BNB zincirinde başlayan PancakeSwap, şimdi muamele hacmi bakımından en büyük ikinci DEX’tir ve TVL, Curve ve Uniswap’ın hemen gerisinde yer almaktadır.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile alan kişi arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve öneriler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, ancak burada yer edinen bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın