Bybit: BTC’de dalgalanma devam ediyor; Phantom, NFT yakım araçlarını tanıttı: 2022

Merhaba, 

Bybit’in yayınladığı günlük değerlendirmede: Kripto piyasası, Nasdaq 100’ün bir gecede %1,21’lik düşüşüne paralel olarak kırmızıya döndü. Çarşamba günü yayınlanan Fed’in Temmuz ayı toplantı tutanağı, enflasyonun düştüğünü yayınlayan birkaç işaretle devamlı ürem artırımlarına işaret etti. Nasdaq 100 grafiği, aşırı alım bölgesinde teknik göstergeleri destekliyor ve kriptonun yükseliş trendini tartıyor. Metnin hazırlanma anı itibariyle BTC, son 24 saatte %2,5 düşüş kaydederek 23.5 bin dolardan işlem görüyor. Piyasa kıymeti açısından en büyük kripto para birimi olan BTC, 20 günlük EMA’sının altına düştü. Güçlü destek seviyesi, 50 günlük EMA’da 22.2 bin dolar oldu.Bu arada BTC, Haziran ortasından bu yana gündemdeki bir trend olan arz düşüşünü yaşamaya devam etti.

Benzer bir biçimde, ETH son 24 saatte %2,6 düşüşle değerlendirme hazırlandığı sırada 1850$’da oturan 2 bin dolarlık ruhsal seviyeden geri çekildi. SOL ve AVAX, sırasıyla %7,2 ve %6,5 düşüş kaydettikten sonrasında liderliğini sürdürüyor. İlginç bir şekilde, yatırımcılar içinde son memecoin rallisinin bir piyasa zirvesine işaret edip etmediğine dair tartışmalar mevcut, sadece çoğunluk, ralliyi spekülatif bir çılgınlık değil, haber odaklı olarak görüyor.

Solana blok zincirindeki popüler bir cüzdan olan Phantom, cüzdan spam’iyle savaşım çabalarının bir parçası olarak NFT yakım ve gelişmiş kimlik avı uyarılarını tanıttı. Solana’daki NFT’lerin süratli büyümesi, dolandırıcılar için giderek daha popüler bir taarruz yöntemi olan Spam NFT’lerine yol açtı. Dolandırıcılar, istenmeyen NFT’leri cüzdanlara göndermek için Solana’da düşük işlem ücretlerinden yararlanıyor. Bu cüzdanların kullanıcıları, yanlışlıkla açıklamadaki bağlantılara tıkladıktan sonra, kullanıcıları genellikle yeni bir NFT’yi “darp etmeye” veya “talep etmeye” yönlendiren açıklardan zarar görebilir. NFT yakımı ile, kullanıcılar azca oranda SOL karşılığında istenmeyen NFT’leri özgürce kaldırıyor. Ayrıca, Phantom, kullanıcıları potansiyel tehditlere karşı uyaran, açık kaynaklı bir fena amaçlı NFT koleksiyonları engelleme listesi yapmaya çalışıyor.

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım malumat, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer edinen yorum ve öneriler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer edinen bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize müsait sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın