Bybit: ‘Hisse senetleri düşerken kripto para piyasası yatayda seyrediyor…’: 2022

Merhaba, 

Bybit tarafınca haftanın ilk günü hazırlanan değerlendirmede: Kripto piyasaları geçen Cuma günü Amerika tarım dışı maaş bordrosunun yayınlanmasının arkasından hafta sonu boyunca yatay kalarak büyük hisse senedi kıyaslamalarından daha iyi performans gösterdi. Bitcoin, enflasyonun azalmasına işaret eden cesaret verici rakamların ardından geçen haftanın başlarında kısa bir müddet toplandı, ancak istihdam rakamları kısa vadede bir Fed pivotunun tüm umutlarını yıktığı için sonucunda 20 bin dolar eşiğini koruyamadı.

Değerlendirme hazırlanırken, piyasa değerine nazaran en büyük kripto para birimi, son 24 saat içinde marjinal hasılatlar kaydettikten sonrasında 19,5 bin doların altında el değiştiriyor. Bitcoin’in herhangi bir yukarı yönlü ivme olasılığını canlı tutmak için bu tutamağın üstünde daha kuvvetli bir dayanak oluşturması gerekecek. Bu arada, zincir içi ölçümler, negatif makro koşullar ve sessiz talep ile uzun süreli bir mücadeleye işaret ediyor. Önceki döngülerde, sürekli bir yükseliş ivmesini yeniden kazanmak için yapılan yokuş yukarı savaş, kısa vadeli ve uzun vadeli canlılık maliyeti temelinin ikinci geçişinin gerçekleşmesinden ilkin çoğu zaman yüzlerce gün devam eder. Şu anda ilk geçişe 16 gün kaldı.

Benzer halde Ethereum, 1.250 ila 1.400 dolar arasındaki dar muamele aralığında dalgalanmaya devam ediyor. Merge’ün teknik olarak elden geçirilmesi, piyasa değerine bakılırsa ikinci en büyük kripto para birimi için yan hareketleri kolaylaştırıyor, sadece muhtemelen daha uzun bir ufukta fiyat hareketleri üstünde olumlu bir tesiri olacak. MATIC ve TRX’in benzer bir vakit diliminde %3’lük kazançla liderliğini sürdürdüğü orta-büyük altcoinler yeşile döndü.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer edinen yorum ve öneriler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize müsait olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer edinen bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize müsait sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın