Bybit: ‘Net Ethereum Emisyonları Düşüşte…’: 2022

Merhaba, 

Bybit tarafınca hazırlanan günlük değerlendirmede şu mevzulara değinildi: Kripto piyasası, New York ticaretinin son saatlerinde yükselen ABD pay senetleriyle birlikte kaybetmiş olduğu zemini tekrar kazandı ve Haziran ortasından bu yana görmüş olduğu en kötü haftalık düşüşten sonrasında bir toparlanma sağladı.

Değerlendirme yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %2,75 yükseldikten sonrasında 19 bin dolar seviyesinin üstünde konsolide oluyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 19.6 bin dolarlık bölge ve 100 saatlik hareketli yaklaşık yakınında kuvvetli bir düşüş baskısı ile yüz yüze. Bitcoin  bu direnme bölgesinin üzerine çıkamazsa,güneye hareket ederek 18.8 bin dolarlık bölge yakınındaki yardımcı seviyelerini yeniden ziyaret edebilir ve bu da muhtemelen 18.2 bin dolar yada daha düşük bir kayıp için kapıyı açacaktır.

Benzer bir şekilde, Ethereum aynı dönemde %5’lik bir toparlanma gerçekleştirdikten sonra 1.300 doların üstünde dengeleniyor. Artan yönde, piyasa değerine nazaran ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, 1.380 ila 1.400 dolar bölgesinin yakınında büyük bir dirençle karşı karşıya. Bu bölgenin üstünde net bir kırılma, muhtemelen yenilenen yukarı yönlü ivmeye yol açacak. Bu arada, net Ethereum emisyonları, Merge’den sonrasında mühim bir darbe aldı. Ethereum’nin arzındaki artış, binin altına düştü. Bununla birlikte, yakılan Ethereum miktarı ağ etkinliğine ve zincir içi işlemlerin sağlamlığına bağlı olduğundan, ETH’yi deflasyonist bir varlık olarak adlandırmak için hemen hemen çok erken. Ayrıca, 2021’de gözlemlenen yoğun doğrulama faaliyetleri dönemlerine kıyasla hacmi hafifçe kalsa da, Eylül ayında yeni doğrulayıcı faaliyetlerinde patlama oldu. Çoğu büyük altcoin yeşile döndü, ALGO ve APE çift haneli yüzde hasılatlarta paketin lideri oldu.

 

Yasal Uyarı

Burada yer edinen yatırım malumat, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile satın alan içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer edinen yorum ve öneriler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize müsait olmayabilir. Bu nedenle, ancak burada yer edinen bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın