Bybit: ‘NFT, son düşüşlere rağmen daha çok alaka görüyor…’: 2022

Merhaba, 

Bybit tarafından hazırlanan günlük piyasa değerlendirmesinde: Mevsimsel ve makroekonomik faktörlerdeki dikkate kıymet oranlara karşın, kripto para piyasası Eylül süresince düşüş de olsa da  iyi bir şekilde seyretti. Bununla beraber, ABD hisse senedi endekslerinin Haziran’ınen düşük seviyelerini kırdığı ve Birleşik Krallık tahvil piyasasının sert bir erimeden kıl payı kurtulmasına karşın küresel hisse senedi ve tahvil piyasaları için aynı şey söylenemez. Küresel risk varlıkları kesin bir oynaklıkla boğuşurken, büyük kripto para birimleri hafta sonu süresince büyük ölçüde menzile bağlı kalmaya devam ediyor. Değerlendirmenin yazıldığı sırada BTC, son 24 saat içinde %1.2’lik bir kayıptan sonra19 bin doların birazcık üzerinde muamele görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, sessiz taleple aylarca süren mücadelesini sürdürüyor ve bir kere daha 20 bin dolarlık psikolojik seviyede şarj etmeden önce 19.4 bin ila 19.6 bin dolarlık bölgenin yakınındaki son engellerle karşı karşıya. Bu bölgenin temizlenmemesi, fiyatı muhtemelen 18,5 bin ila 19 bin dolarlık bölgedeki yardımcı seviyelerini test etmeye gönderecek.

ETH, geçtiğimiz gün yaşanan benzer kayıpların ardından 1.300 doların derhal altında el değiştiriyor. Ortadan büyüğe altcoinler büyük seviyede kırmızı renkte ve CHZ benzer bir vakit diliminde çift haneli yüzde kaybında aşağı yönlü düzeltmeye öncülük ediyor. NFT pazarında, Nansen verilerine göre çeyrek, ETH tabanlı NFT hacminde (ETH cinsinden) Mayıs ayındaki bütün zamanların en yüksek seviyesinden haftalık %85 düşüş kaydetti. Bununla birlikte, son birkaç haftadaki muamele hacimleri, çeyreğin sonuna doğru haftalık %28’lik artışla dengeleniyor. Solana ekosisteminde haftalık hacim, Mayıs ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %46 düşüş gördü, sadece son haftalarda hem faiz aynı zamanda işlem hacminde artış görüldü.

Pazar günü, merkezi olmayan borsa Transit Swap, bir bilgisayar korsanının takas sözleşmesindeki dahili bir hatadan faydalanmasının arkasından 21 milyon dolar kaybettiğini Twitter’da duyurdu. Çok zincirli DEX ayrıca, bilgisayar korsanıyla alakalı bilgileri kovuşturmak için zincir üstü güvenlik denetim firmalarıyla beraber çalıştığını da belirtti. Ekip daha sonra korsanın “bütün tarafların ortak çabaları” sayesinde çalınan fonların %70’ini iade ettiğini doğruladı.

Yasal Uyarı

Burada yer edinen yatırım malumat, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile satın alan arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer edinen yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize müsait olmayabilir. Bu nedenle, ancak burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize müsait sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın