Bybit: Piyasa düşüşte; Doodles NFT satışları 54 milyon dolar artıştan sonra dalgalandı: 2022

Merhaba, 

Bybit tarafınca hazırlanan günlük değerlendirmede ABD’de beklenen yapılması beklenen baz faiz artışlarına ve Bitcoin hash ağındaki yükselmeye değiniliyor. Çarşamba günü değerlendirmesinin tüm bunlar:  Kripto piyasası, son olarak enflasyon verilerinin yükselen fiyatların tersine döneceğine dair umutları kırmasından sonra düşüş gösterdi. Amerika borsasında en az 75 baz puanlık bir artış beklentisi, yatırımcıların Eylül ayında 100 baz puanlık bir artış olasılığına bahis meydana getirmeye başlamasıyla kesinlik kazanmış görünüyor. Çoğu büyük kripto para birimi, BTC’nin 22 bin dolar ve 21 bin dolar civarında yeni bulunan destek seviyelerine nüfuz etmesi ve ETH’nin 1,600 dolar seviyesini yine ziyaret etmesiyle geriledi. Yazının kaleme alındığı esnada, piyasa değerine bakılırsa en büyük kripto para birimi olan BTC, son 24 saat arasında piyasa değerinin %9’unu kaybettikten sonrasında 20 bin dolarlık desteğin üstündeki kayıpları konsolide ediyor. BTC yukarı yönde 20,6 bin ila 20,8 bin dolar bölgesinin yakınında acele bir dirençle karşı karşıya. Bu direnme bölgesinin üstüne çıkılmaması, muhtemelen daha çok düşüşleri tetikleyerek fiyatı 20 bin dolar eşiğinin dibine itecek. Son haftalarda türev piyasasında oluşan yükseliş hissi anında silinip gitmiş görünüyor. Yatırımcılar gelecekteki dalgalanmaları olası olduğunca çabuk fiyatlamaya çalıştıkça volatilite artıyor.

Bu arada, Bitcoin ağının hash payı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bu da blok üretiminde rekabet etmek için daha çok teçhizatın çevrimiçi hale geldiğini gösteriyor. Son bir hafta arasında, madenciler blokları saatte 6.28 blok hızına çıkardılar, bu da hedef nispet olan 6’dan mühim seviyede yüksek. Bu ardışık düzenlemeler, kâr marjları üzerinde baskı oluşturuyor BTC madencilerini spot fiyatlardaki büyük düşüşlere karşı giderek daha savunmasız hale getiriyor.

Benzer biçimde, ETH aynı kuşakta %6,2 düşüş kaydettikten sonrasında şu anda 100 saatlik hareketli ortalamanın altında el değiştiriyor. Piyasa değerine nazaran en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH yukarı yönlü ivmeyi tekrar alevlendirmek için 1.620 dolar ile 1.670 dolar arasında kilit bir mukavemet bölgesini kırmayı planlıyor. Çoğu büyük altcoin kırmızıya döndü ve birkaç L1 tokeni, benzer bir dönemde çift haneli yüzde kayıpları üstünde aşağı yönlü düzeltmeye öncülük etti.

Bir NFT profil resmi projesi olan Doodles, NFT alanındaki son olarak hit oldu. Reddit’in kurucu ortağının VC firması tarafınca yönetilen 54 milyon dolarlık bir finansman turunun yakın zamanda duyurulmasının ardından, Ethereum NFT koleksiyonu tek bigün arasında 2,1 milyon dolarlık satış üreterek satış kütlesinin %1200’den fazla artmasına niçin oldu. Bu arada, taban fiyatı aynı dönemde %19 arttı.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın