Çavuşoğlu: “Suriye için kalıcı çözüm siyasal çözümdür”: 2022

Merhaba, 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Suriye’de ‘muhalefet ile rejimin barıştırılması’ iddiası için söylediği sözlerle alakalı izahat yapmış oldu.

Çavuşoğlu, “Barıştırma’ değil de ‘uzlaştırma’ kelimesini kulandım. Sadece Suriye değil Türkiye arasında bu işi kızıştırmak isteyenler laflarımızı çarpıttı.” dedi. “Suriye’de kalıcı çözüm siyasal çözümdür” diyen Çavuşoğlu, muhalefetin rejimle i·lişki kurması gerektiğini söylemiş oldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevic ile yaptığı görüşmenin peşinden düzenlediği ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu. Çavuşoğlu, Suriye’de muhalefet ile rejimin barıştırılması iddiası için “’Barıştırma’ değil de ‘uzlaştırma’ kelimesini kulandım. Sadece Suriye değil Türkiye arasında bu işi kızıştırmak isteyenler laflarımızı çarpıttı. Rejim siyasi çözüme inanmıyor, askeri çözüme inanıyor. Kalıcı bir çözüm siyasal çözümdür.” dedi.

Çavuşoğlu, “Çarpıtanların kim bulunduğunu biliyoruz. Bayrağımıza el uzatanların elleri kırılır.” ifadelerini kullandı.

 

 

karar.Com

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın