CHP’de Kılıçdaroğlu adaylığı sonrası lider kim olacak?: 2022

Merhaba, 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtemel cumhurbaşkanı adaylığı hemen sonra gözler CHP’de olacak.

Genel Başkan vekilliği için Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak öne çıkıyor.

HaberTürk’ten Mahir Kılıç‘ın haberine bakılırsa; Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde kendisinden sonrasında genel başkan vekili olacak ismi işaret edebileceği belirtiliyor. Bu durumda teşkilatların başlangıcında bulunan ve delegeler üzerinde de müessir olan Oğuz Kaan Salıcı’nın en güçlü aday olduğu belirtiliyor.

Masadaki bir diğer seçenek ise, “Ağabey formülü”. CHP liderinin olağan kurultaya kadar genel başkan vekilliği için partinin önemli isimlerinden olan ve “ağabey” konumundaki Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ı işaret edebileceği belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde, genel başkanlıktan istifa edeceği ve bir adı işaret edeceği, bu ismin de Parti Meclisi toplantısında genel başkan vekili seçileceği kaydediliyor. Bu durumda fiili olarak partinin başına geçen bireyin olağan kurultaya kadar partiye liderlik yapacağı belirtiliyor.

2023 Haziran seçimlerinden sonra yapılması planlanan 38. Olağan Kurultay’da da yarışın Oğuz Kaan Salıcı ile Grup Başkanvekili Özgür Özel içinde geçebileceği kaydediliyor.

 

 

t24.Com.Tr

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın