Çimento Sektöründen Geleceğe Yatırım…: 2022

Merhaba, 

Çimento sektörünün iki çatı kuruluşu Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) ile TÜRKÇİMENTO, eğitim için bir araya geldi. Sürdürülebilir rekabet pozitif yanlarının en mühim kaynağının insan olduğu gerçeğinden yola çıkan sektör liderleri, MEF Üniversitesi iş donanmasında İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) programını başlattı. Sektörden 34 çalışanın yer alacağı Çimento Sektörü MBA Programının ilk dersi 26 Eylül 2022’de başladı.

İnsan kaynağının öneminin anlaşıldığı şu günlerde bir hamle de çimento sektöründen geldi. Sektörün iki çatı kuruluşu olan ÇEİS ve TÜRKÇİMENTO, sektör mensuplarının gelişimi için harekete geçti. Bu kapsamda MEF Üniversitesi ile iş donanması meydana getiren sektör kuruluşları, İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) programını hayata geçirdi. Farklı seviyeden 34 çalışanın katılacağı program 1 yıl sürecek.

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan ERKUT’un koordinasyonunda çimento sektörüne özgü olarak tasarlanan program, MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN, ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN ve TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan BOZAY’ın katılımıyla meydana gelen imza töreninin peşinden 26 Eylül 2022’de başladı.

ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN, “Gelişen ve değişen dünyamızda insana yapılan yatırımın en kıymetli yatırım olduğunun farkındayız. Bu nedenle sektör olarak elimizi taşın altına koymamızın yeterli olmayacağının, o taşı kaldırmamız icap ettiğinin önemini biliyoruz. Bu nedenle sektör olarak bir araya gelmiş olarak çimento sektörü özelinde MBA programını başlattık.” dedi. TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan BOZAY ise “Çimento sektörü şahıs başına düşen tahsil saati en yüksek sektörlerden biridir. Sektör özelinde başlatacağımız çok kapsamlı öğrenim programlarımızla çimento sektöründe çalışanların hem teknik bilgi seviyesine hem de şahsi gelişimine katkı sunmayı hedefliyoruz.  MEF Üniversitesi iş birliği ile geliştirdiğimiz ve sektörümüzde insan deposu niteliğine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz “Operasyon ve Süreç Yönetimi”, “Stratejik Yönetim”, “Finansal Yönetim”, “Hukuk”, “Sürdürülebilirlik”, “Ekonomi” şeklinde içeriklerle oluşturulan derslerin ele alınacağı tahsil programıyla insan kaynağımızın gelişimine yatırım yapmaktan her zaman gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın