Davutoğlu’ndan iç karışıklık kaygısı; Bu kış birtakım olaylar yaşanabilir!: 2022

Merhaba, 

Ülkede ekonomik kriz derinleşirken ‘iç kargaşalık’ yaşanabileceğine ait iddialar dillendirilmeye başladı. Sığınmacı karşıtı siyasetiyle öne çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, önceki haftalarda “Türkiye’de iç savaş çıkacak” demiş ve İçişleri Bakanlığı bu yüzden Özdağ hakkındaki suç duyurusunda bulunmuştu.

Bakanlık, Özdağ’ı ‘hayal ürünü ithamlarda bulunmak’la suçlarken, Ahmet Davutoğlu’ndan bu iddiayı destekleyen izahat geldi.

T24’ten Murat Sabuncuya konuşan Davutoğlu, ‘iç karışıklık’ iddiasını ciddiye aldığını şöyle söyledi: “Eğer bir ülkede bu kadar hızla yaygınlaşan bir kutuplaşma varsa, şayet bir ülkede yoksullaşmanın sebebi olan böyle bir yolsuzluk ortamı var ise, organize suç örgütleri cirit atıyorsa, bu şekilde bir yerde istikrar olması oldukça zor. Özellikle bu kışla alakalı gerçekten ben oldukca kaygı duyuyorum. Bu kış özellikle ekonomik şartlar bağlamında bazı vakalar yaşanabileceğinden kaygı ediyorum. Hepimizin bütün devlet ve siyaset adamlarının makul bir noktada buluşması lazım.”

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın