Diyanet’ten ‘İmamlar seçim için sahada’ haberine ilişik izahat: Hukuki girişimler başlatılacaktır!: 2022

Merhaba, 

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan ‘İmamlar seçim için sahada’ başlıklı habere ilişik yapılan açıklamada, “Kurumumuzla alakalı olumsuz algı kurmak için masa başlangıcında hazırlandığı aleni olan bu haberle alakalı hukuki girişimler başlatılacaktır” ifadelerine işaret edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhuriyet gazetesinde yer alan “İmamlar seçim için sahada” başlıklı haberdeki iddiaların gerçek dışı bulunduğunu belirterek, gazete hakkında hukuki girişimlerin başlatılacağını bildirdi.

Başkanlıktan, bugün piyasaya sürülen habere ilişik yapılan açıklamada, 15 Ağustos 2022’de Diyanet İşleri Başkanlığı yerleşkesinde, başkanlık yöneticileri ile il müftülerinin katılımıyla istişare toplantısı düzenlendiği hatırlatıldı.

“Toplantının seçimle ilgili yapıldığı ve müftülerden, seçim öncesi sahaya inilmesinin istendiği” iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, toplantıda ağırlıklı olarak, yeni tahsil öğretim yılı başlamadan ilkin Kur’an kurslarının sorunlarının görüşüldüğü, ayrıca başkanlık yayınlarının topluluğun geniş kesimlerine ulaştırılması konusunun değerlendirildiği kaydedildi.

Toplantıda, başkanlık ile il müftülükleri arasındaki koordinasyonun artırılmasının da müzakere edilmiş olduğu aktarılan açıklamada, “Kurumumuzla ilgili olumsuz algı kurmak için masa başlangıcında hazırlandığı aleni olan bu haberle ilgili hukuki girişimler başlatılacaktır” ifadesi kullanıldı.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın