E-İnsan nelerdir?: 2022

Merhaba, 

e-insan ile amme ve özel sektörün iş/yetişim imkanlarına, amme çalışanlarımız için sertifikalı eğitimlere, Türkiye’nin her bölgesinde gerçekleşen kariyer fuarlarına, etkinliklere ve birçok eğitici içeriğe tek noktadan erişilebilmektedir.

Tek noktada birleştirilen insan ve teknoloji odaklı, erişilebilirliği yüksek, fırsat eşitliği temelli ve şeffaf hizmetler ile bireylerin istihdam edilebilirliğini arttırmak ve gelişimlerini desteklemek hedeflenmiştir.

Öğrenimine idame eden gençlerimiz, yeni mezunlarımız ve kamu çalışanlarımız başta olmak suretiyle tüm yurttaşlarımız e-insan üzerinden sunulan hizmetlerden faydalanabilmektedir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “e-İnsan Programı”nda önemli açıklamalarda bulunmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

“Fiziki alt yapı ve hizmet unsurları ise yetişmiş insan kaynaığıdır. Bu ikisi bir araya gelmeden kalkınma gerçekleşmez. Türkiye’nin kalkınmasını ancak yollarda, köprülerde, binalarda, barajlarda aramak noksan bir yaklaşımdır. Vesayet dediğimiz seka insanlarımızın ancak çoğunu karar alma, mekanizma yönetiminde değil temel hak ve özgürlüklerinden mahrum bırakmadır.

Fırsat eşitliği sıhhat hizmetine ulaşamayarak ömür hakkı, kaliteli hayat sürme, insan olmanın gerektirdiği pek oldukça imkandan faydalanamış olmasıdır.

Milletimizin kahir ekseriyeti up uzun bir süre tahsil-öğretim hizmetine ulaşamayarak fırsat eşitliği, sağlık hizmetine ulaşamayarak yaşama hakkı, temel altyapı hizmetine ulaşamayarak kaliteli hayat sürme, sosyal desteklere ulaşamayarak toplumsal devlet güvencesine kavuşmak velhasıl insan olmanın gerektirdiği pek fazlaca imkandan faydalanamamış olmasıdır.

“BU NOKTADA HOCALARIMIZ ÇOK ÇOK BAŞARILI OPERASYONLAR GERÇEKLEŞTİRİYORLAR”

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız ve asırlık kayıplarımızı telafi ettiğine inandığımız her bir eser ve hizmet işte bu eksikleri yok etme amacı taşıyor. Hamdolsun bugün 81 vilayetimizdeki 85 milyon vatandaşımızın her biri eğitim öğretimden sağlığa, ulaşımdan spora bütün alanlarda belirli bir standardın üstünde hayat kalitesine sahiptir. Çocuğunu okutmak isteyen için anasınıfından üniversiteye kadar bütün tahsil tedris kanalları ücretsiz bir şekilde sonuna kadar açıktır. Sağlık hizmetlerini ilk nefesten son nefese kadar yaşamın her alanını kapsayacak şekilde gelişmiş ülkelerin dahi fazlaca üzerinde standartlarda veriyoruz. Artık hepimiz şehir hastanelerimizle hamdolsun Cleveland vs. Buraları aşmış bir ülke durumuna geldik. Şu anda bu aşamada hocalarımız fazlaca fazlaca başarıya ulaşmış operasyonlar gerçekleştiriyorlar.

“BİZ BUNLARI AŞTIK”

İşte son olarak bilinen Bartın’daki Amasra vakasında 41 şehidimiz var. Ancak bu 41 şehidimizin haricinde tüm oradaki yaralılarımıza anında müdahale ile onları sağlıklarına kavuşturmak, 6 adet de ağır olan ki bir tanesi şuuru açıktı hastanede ziyaret ettim. Diğer 5 tanesinin durumu birazcık zorlu ve onlarla belediye başkanlığım döneminde İstanbul’da isim vermeyeceğim, yanık için bir hastane veya hastanede böyle bir bölüm yoktu. Bir adet söylediler, orayı gezdim. Gezdiğimde maalesef paslı küvetler vardı. Ama hepimiz şimdi bunları aştık. Şu anda şehir hastanelerimizde böyle bir sıkıntı yok. İstanbul’daki Çam Sakura Hastanemizde tedavi bulan, yanık durumları ağır olan bu hastalarımız şu anda Türkiye’de adeta bir numara konumunda olan profesörlerimiz tarafınca tedavileri yapılıyor. Estetikte şu anda yeniden aramızda olan değerli hocalarımız, Türkiye’de çok oldukça ciddi operasyonlar gerçekleştiriyorlar. Nereden nereye geldiğimizi söyleme bakımından bunlar fazlaca mühim.

Terörle mücadeleden sınır emniyetine ve asayişe kadar bütün alanlarda huzuru tesis ederek insanların gece gündüz itimat arasında hayatlarını sürdürebilmelerini sağladık. Hatırlayın Güneydoğu’da belli saatten sonrasında dışarı çıkmak mümkün değildi. Ama şimdi gece saat 12-1’e kadar yurttaşlarımız dışarıda, tüm kafeteryalarda, restoranlarda gezebiliyorlar. Bu durumu gördük. Bunlar durup dururken olmadı. Büyük bir azmin kararlılığı neticesinde bunu gerçekleştirdik. Ülkenin dört bir yanında eğer bu rahatlık varsa, bu konfor var ise, güvenli ulaşımı temin eden uçak seferleri başladıysa ki göreve geldiğimizde Türkiye’de 26 havalimanımız vardı ama şimdi 58 havalimanına ulaştık. Türkiye’nin dört bir yanına havalimanından indikten sonra yarım saat, bilemediniz 45 dakikada evinize ulaşabiliyorsunuz.

Göreve gelirken şunu söylemiştim. Batıda ne varsa doğuda da güneydoğuda da o olacak demiştik ve bunu başlardık.

“TÜM İNSANLIĞIN EMRİNDEDİR”

61 milyon kullanıcı sayısına ulaşan e-Devlet uygulamasında dünyada ilk sıralara yerleşmiştir. Kamu personel rejiminin hükümetlerimiz döneminde en çok zorlandığımız halen de istediğimiz noktaya getiremediğimizi itiraf etmek istiyorum. Yeni idare sistemimizi tasarlarken direkt Cumhurbaşkanlığı’na bağlı bir insan ofisi kuralık dedik ve kurduk. İnsan kaynakları ofisimiz tarafınca geliştirilerek uygulamaya konulan sistemlerin tüm bunlar da yerli ve milli olarak hazırlanmıştır. İlmi ve bu tür projeleri kendimize has değil bütün insanlığın emrindedir diye düşünüyoruz.

Ülkemizdeki üniversite sayımızı 81 ilin tamamına yaydığımızda bizlere gelen eleştiriler vardı. Kimsenin söyleyecek lafı kalmadı. Iğdır’dan gencimiz üniversiteye gelecekse niye İstanbul’a gelsinler. Biz hocalarımızı Iğdır’a gönderelim. Biz bilimsel tahsil etmek için hocalarımızı seferber ettik. Sağolsun hocalarımız bu dersleri oralarda vermek üzere gençlerimiz yetişmeye başladı. Üniversite sayımız 76’dan 208’e çıktı.

Bugün artık orta öğretimden mezun olan öğrencimize yetecek üniversite kontenjanına sahibiz. 

40 bini aşkın rehber öğretmenimizle danışman hizmet sistemi üstünden iş birliği yapıyoruz.

“BİRİLERİNİN KARALAMA KAMPANYALARINA HİÇ KİMSE ALDANMASIN”

Türkiye artık evlatlarının yurt dışına eğitime gittiği değil, yurt dışındaki evlatlarını kendine çeken bir ülke. Birilerinin karalama kampanyalarına asla kimse aldanmasın. Kendi kifayetsizliklerini örtmeye çalışıyorlar. Bir bardak suda kopartılan fırtınaların ne kadar anlamsız olduklarını aslına bakarsanız görmüşlerdir. Yaptığımız düzenlemeler gençlerimizin önündeki kapıları açıyor

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın