Fed kripto varlıklar konusunda uyardı!: 2022

Merhaba, 

Fed’in yayımladığı denetim mektubunda, kripto varlıklarla alakalı herhangi bir faaliyette bulunmadan önce bankaların laf mevzusu faaliyetlere yasal olarak izin verildiğinden güvenli olması istendi.

Amerika Merkez Bankası (Fed), bankalara kripto varlıklarla ilgili hizmetleri sunmadan ilkin yasal izinleri kontrol etme uyarısında bulunmuş oldu.

Fed, kripto varlıklarla alakalı faaliyetlerde bulunan yada bulunmak isteyen bankalara yönelik kontrol mektubu yayımladı.

Söz mevzusu mektupta, gelişmekte olan kripto varlıkların, bankacılık kuruluşları, müşterileri ve genel finansal sistem için potansiyel fırsatlar sunmuş olduğu, sadece kripto varlıkla ilgili faaliyetlerin güvenlik, tüketicinin korunması ve finansal istikrar ile ilgili riskler de oluşturabileceği aktarıldı.

Kripto varlıklarla alakalı faaliyette bulunmak isteyen bankaların atması gereken adımların belirtildiği mektupta, Fed’in konuyla alakalı gelişimleri ve bankaların kripto varlıklarla ilgili faaliyetlere katılımının yakından izlendiği kaydedildi.

Mektupta, kripto varlıklarla ilgili herhangi bir faaliyette bulunmadan önce bankaların bu tür faaliyetlere yasal olarak izin verildiğinden güvenli olması gerektiği vurgulandı.

Bankaların kripto varlıklarla alakalı faaliyetlerde bulunmadan önce düzenleyicileri bilgilendirmesi gerektiği de belirtilen mektupta, bunların güvenilir ve sağlam bir biçimde yürütülmesi için yeterli sistemlere, kontrollere haiz olunması gerektiği anlatım edildi.

 

 

 

patronlardunyasi.Com

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın