Gelecek Partisi Sözcüsü Özcan’dan Uyarı: Hazırlanın, dövize taarruz başlıyor!: 2022

Merhaba, 

Türkiye’nin yeni bir kur hücumu ile yüz yüze kalabileceğini açıklayan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, ‘’250 milyar dolarlık finansman gerekiyor. Eğer finansmanda en ufak bir daralma olursa ya da bugün o ‘dostlar’ fikirlerinden vazgeçerse, 2 ile 3 ay içinde yeniden bir kur atağı ile yüz yüze kalacağımızı düşünüyorum. Bu yılın sonunu getirmek bile basit olmayacak.’’ dedi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sunduğu Bi’ Karar Ver’de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Yıldıray Oğur’un ‘’Muhalif ve seküler çevredeki medyada şöyleki bir argüman var; ‘Türkiye’nin gündemi iktisat, baş örtüsü çözülmüş bir sorundur’. İnsanlar başörtüsü tartışmaları olunca ekonomiyi unutuyor mu? Buradaki denklem ile alakalı ne düşünüyorsunuz?’’ sorusuna, bu sözleri söyleyen ile ‘Neden AK Parti’nin yüzde 30 alıyor’ diyenlerin aynı insanlar olduğunu belirten Özcan ‘’Bir başlık olarak önüme geldiğinde, evet Türkiye’nin gündemi bu değil. Ama bu bir kadim sıkıntı. Bu durup dururken değil, geçmişten gelen bir sıkıntı.’’ diyerek yanıtladı.

‘SİYASETÇİLER DEĞİL VATANDAŞ SÖYLEDİĞİ ZAMAN O SORUNLAR OLMAZ’

‘Sorun yok ki’ demenin, tipik bir otoriter siyasetçi üslubu bulunduğunu özetleyen Özcan ‘’Kürt sorunu kürtler ‘sorunumuz’ yok dediği vakit, Aleviler ‘sorunumuz’ yok söylediği zaman, başörtüsü problemi da başörtülü hanım ‘benim artık bu şekilde bir sorunum kalmadı’ söylediği vakit o problemler olmaz. Bu ülkede zaruret problemi artık yurttaş ‘biz yoksulluktan kurtulduk’ dediği zaman olmaz. Bunu siyasetçiler değil vatandaş söyleyecek. Alevi olarak sayın Kılıçdaroğlu’nun değil, Alevi yurttaş söyleyecek.’’ ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA ALEVİLİK ‘ELEŞTİRİSİ’

Diğer bir taraftan da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Alevilik üstünden gösterilen tepkileri de eleştiren Özcan ‘’Bu ülkedeki 85 milyon paydaşın birisi olarak söylüyorum; bir siyasal partinin genel başkanının her şeyi konuşabilirsiniz. Ama mezhebini konuşamazsınız. Bu hukuki değil.’’ İfadelerini kullandı.

‘BU SENENİN SONUNU GETİRMEK BİLE KOLAY OLMAYACAK’

Döviz konusundaki, alınan borçlarla ilgili konuşan Özcan ‘’250 milyar dolarlık finansman gerekiyor. Eğer finansmanda en küçük bir daralma olursa veya bugün o ‘dostlar’ fikirlerinden vazgeçerse, 2 ile 3 ay içinde yeniden bir kur atağı ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum. Bu yılın sonunu getirmek bile kolay olmayacak.’’ dedi.

 

karar.Com

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın