İsmail Küçükkaya – Gıda Mühendisi Bülent Şık:  Çocuklar hanelerde ve okullarda aç!: 2022

Merhaba, 

 

FÖŞ yorumu: 1 yıl önce Türkiye’de bqşlıca ekonomik sıkıntıları sırala deseler, istihdam ve kapanan KOBİ’ler derdim. 6 ay ilkin, işisizlik ve enflasyon. Son 3 aydır ise zaruret ve açlık diyorum.

Gıda mühendisi Bülent Şık’a bakılırsa, çocuklarda gıda enflasyonu kararı yetersiz beslenme ve gelişme bozuklukları yaygınlaştı. Bir nesli kaybetmek üzereyiz.

Muhalefet TBMM’nde  ilk ve orta öğretimde parasız öğle yemeği için kanun öneri veriyor, AKP-MHP oylarıyla reddedliyor.

CHP’li belediyeler okullara bedava yiyecek servisi yapıyor, MEB okullara girişi yasaklıyor. İzmit’te AKP-MHP’li belediye meclisi üyelerinin oylarıyla okullara ücretsiz öğün teklifi reddedliyor.

“Halkımız enflayon alıştı” diyenleri bir defa olsun empati oluşturmaya davet ediyorum. Açlığa alışılmaz, yavruların mahrumiyetine aileler dayanamaz.  Enflasyon artık soysal dokuyu harap eden, gençlerimizin geleceğinden çalan bir kansere dönüştü.  Hükümet, YEM’yle cari açığı kapatmak, TCMB bankalarla sidik yarıştırmak  derdinde.

Bu ülkede “Döviz kaç TL olur?” başlıklı video çeksem, minimum 100 bin kişi izler. Açlıkla ilgili videoyu 500 kişi izlemiş.  Biz harbiden bir topluluk muyuz? Yoksa aynı yörede yaşayan yabancılar sürüsü mü?

 

 

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın