Kılıçdaroğlu: Kara paranın Türkiye’de aklandığını sağır sultan biliyor: 2022

Merhaba, 

Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında uyuşturucu iddialarını,”Kara paranın Türkiye’de aklandığını sağır sultan biliyor” diyerek yineledi. Sırp çete liderinin yakalanmasının, iddialarını ispat ettiğini belirtti ve ‘Yozlaşmanın ana merkezi saraydır” dedi.

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftalık grup toplantısında uyuşturucu ile alakalı iddialarını yineledi.

Cari açığın kapatılması için uyuşturucu ticaretine göz yumulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, İstanbul’da yakalanan Sırp çete liderinin, kendi iddialarının ispatı bulunduğunu söyledi. Türkiye’nin kara paranın aklandığı merkezlerden bir olduğunu belirten CHP lideri, “Yozlaşmanın ana merkezi saraydır. Yozlaşmanın, uyuşturucu batağının içine genç çocuklarımızın sürüklemenin bunun politikalarının hayata geçirilmesini temel merkezi saraydır” benzer biçimde konuştu:

Kemal Kılıçdaroğlu son dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik iddialar ve ‘tutuklanacağı” yönündeki haberlerle ilgili de sert konuştu, “İmamoğlu’nu yedirmeyiz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun öbek toplantısındaki konuşmasının satır başları şöyleki:

“Bu sabah gelmeden baktım Merkez Bankası’nın kasası eksi 58,5 milyar dolar aleni veriyor. SWAP şu; benim cebimde para yok, gidiyorum birinden borç para alıyorum 100 lira. Bu benim değil ki başkasının. SWAP da aynı uygulama. Gittiler yalvardılar, dilendiler, hatta hakaret ettiklerinin kapılarına gittiler. Bu bizim gördüğümüz üçüncü hiyerarşi. Tekrar borç inşa edildi. Ve bunun üzerinden de millete gösteriş atıyorlar. Merkez bankasını her geçen gün biraz daha borca batırıyorlar. Bu da yetmedi, dördüncü hiyerarşi, adı mevcudiyet barışları. Bir değil tam 9 kez süresi uzatıldı. Varlık barışları ne demek? Şu demek; kim olursan ol, ister çocuk ticareti yap, uyuşturucu ticareti yap, kim olursan ol, sahtekâr ol, kaynağını asla sormayacağım, ne getirirsen getir sormayacağım diyor, pislikle mi kazandın umursamayacağım diyor. Tam 9 defa çıkardıkları bu kanunu uzattılar.”

“Bu para nereden gelirse gelsin başımın üstüne dediler. 9 kere bu teklifi yaptılar. Ben de iki şey söyledim; ‘Kara para iyi parayı ülkeden kovar’ ve ‘Kara para sahiplerini de beraber Türkiye’ye getirir” dedim. Haklıyım. Uyuşturucuyu serbest bırakırsan baronun parasını Türkiye’de aklarsan ne diyecek o baron? Git Türkiye’ye krallar gibi yaşa. Siyasilerle fotoğraf başta fotoroman olmak üzere herkesle resim çektirebilirsin. Kara para ulaşınca iyi para ülkeden çekildi. Gerçek yatırımcı kaçtı. Bununla alakalı bir veri; Türkiye 2006’da küresel direkt yatırımların yüzde 1,4’ünü Türkiye çekiyordu. Bugün bu sayı on binde yediye düşmüş durumda. Felaket bir tablo. Kirli paranın kara paranın uyuşturucu parasının olduğu bir yerde pak parayı tutanlar kirlenmek istemiyorlar, gelmiyorlar. Bu senenin ilk sekiz ayında ülkemize gelen kara para yabancı sermayenin tam dört katı. Bu neyin sonucudur? “Paranın rengi nelerdir, dini nedir hiç sormadık. Çünkü para paradır.” Öyle diyordu sarayda oturan zat. Oysa paranın rengi vardır. Onurlu bir iktidar hiç bir zaman kirli para gelsin demez. Bu ancak bizlere özgü değil. Biz internasyonal kuruluşların da dibine imza attığı, bizim de attığımız sözleşmeler var. TC devleti gri listeye alındı. Kara paranın Türkiye’de aklandığını artık Mısır’daki sağı sultan da biliyor. Türkiye’nin itibarını koruyacak olan aziz milletim, pis paradan uyuşturucu parasından medet umanlardan uzak vaziyet”

“Şimdi soruyorum, bu uyuşturucu baronlarının onların maşalarının vatanımızda işi ne? Sokaklarımız bu kadar mı güvensiz, gençlerimiz bu kadar mı tehlike altında. AVM’lerde uyuşturucu pislikleri birbirlerini öldürüyorlar. Hesaplaşmayı iktidarın gözü önünde İstanbul’da yapıyorlar. Korkmuyorlar, bundan dolayı biliyorlar ki onları destekleyen siyasetçiler var. Ve o siyasetçiler de saray ve şürekâsıdır. Dava açıyorlar konuştuktan sonra. Sanıyorlar ki dava açınca Bay Kemal geri adım atacak. Ya sizin feriştahınız gelse hepimiz geri adım atmayız. Sırp çete lideri İstanbul’da yakalandı. Kırmızı bültenle aranıyordu. Kırmızı bülten şu demek; kabahat şüphesi olan bir bireyin görüldüğü yerde tutuklanıp ilgili ülkeye iade edilmek üzere Interpol tarafınca 190 ülkede aranması anlama gelir. Beyefendi İstanbul’da. Avrupa’nın en oldukca aradığı mafyalarından birisi 8 senedir villada İstanbul’da oturuyor beyefendi. Sekiz senedir! Saray? Fotoroman? Ne yapıyorlar? Ağırlıyorlar orada herhalde! En sonunda polis arama yapıyor kaybolan erkekler kaybolan hanımefendiler var. Biz üzerlerine gittiğimiz zaman hareket ediyorlar. Parayla teslim alındıysanız iradeniz de teslim alınmıştır anlamına gelir. Bana diyorlardı ya ispat et diye, daha neyini ispat edeyim”

“Tek tek yakalarına yapışıp onları hâkimin huzuruna çıkaracağız. Şimdi soruyorum bizim fotoroman nerede? Bir insanın gram kadar onuru olsa bir dakika durmaz çekilme eder. Ve böyle insanlar ülkeye en büyük zararı veriyorlar. Hamisi kim? Sarayda oturan zat. Niçin el ele verip bu dümenleri çeviriyorlar. Ben onların ruhunu bilirim. Dünyada ne kadar mafya lideri varsa tüm bunlar Türkiye’ye geldi.”

‘DAHA NEYİNİ İSPAT EDEYİM’

İstanbul’da yakalanan Sırp çete liderinin yakalanmasına da değinen Kılıçdaroğlu, bunun dile getirmiş olduğu iddiaların kanıtı olduğunu söyledi:

“Yakasını tut ve götür mahkemeye diyorsanız ona millet karar verecek. İktidara geleceğiz, göreceksiniz. Tek tek yakalarından yapışıp hakim huzuruna çıkaracağız. Bizim fotoroman nerede? Bir adamın gram onuru olsa bir dakika durmaz istifa eder. Böyle insanoğlu ülkeye en büyük zararı veriyorlar. Hamisi kim? Sarayda oturan zat. El ele verip bu işleri çeviriyorlar. Balkan, Kafkas mafyası Türkiye’de at koşturuyor. Uyuşturucu yüzünden birbirleriyle rekabet ediyorlar. Daha oldukca kara para demek daha oldukca uyuşturucu demektir. Daha oldukça uyuşturucu ise karnını doyurmaya tavuk rotatif alamayan gençlerimizin meth denilen zehirlerin pençesine düşmesi demek. Adalet Bakanlığı’nın verilerine göre 2020 senesinde uyuşturucu dosya sayısı 314 bin 466 2021 yılında 422 bin 479’a çıkmış. Bunlar yakalananlar. Geçen hafta Emniyet Genel Müdürlüğü’nün raporunu açıklamıştım. Bu raporları bizim okumadığımızı sanıyorlar. Biz devleti sizden oldukca daha iyi biliriz. Devletin saygınlığını koruyoruz hepimiz. Devletimizi yüceltiriz. Siz devleti çürüttünüz.

‘HAMİSİ SARAYDA OTURAN ZAT’

“Tek tek yakalarına yapışıp onları hâkimin huzuruna çıkaracağız. Şimdi soruyorum bizim fotoroman nerede? Bir adamın gram kadar onuru olsa bir dakika durmaz çekilme eder. Ve böyle insanlar ülkeye en büyük zararı veriyorlar. Hamisi kim? Sarayda oturan zat. Niçin el ele verip bu dümenleri çeviriyorlar. Ben onların ruhunu bilirim. Dünyada ne kadar mafya lideri varsa tüm bunlar Türkiye’ye geldi.”

“Cumhuriyetten intikam almayı da söylemeyi ihmal etmiyorlar. Türkçeye saldırıyorlar ulusal reha savaşına bile saldırıyorlar. Bir yüzey var, yüzeyin altında sığ bir alanda biriken bir pislik var. Bunu temizleyeceğiz. Yozlaşmanın ana merkezi saraydır. Yozlaşmanın, uyuşturucu batağının içerisine genç çocuklarımızın sürüklemenin bunun politikalarının hayata geçirilmesini temel merkezi saraydır, saraydır, saraydır. Bütün bu dümenleri çevirenlerin sayıları 10 bini geçmez. Gırtlaklarına kadar kirlilik içindeler. Hepsini biliyoruz. Bu devlet güçlü bir devlettir. Bu devletin namuslu polisleri namuslu güvenlik güçleri var. Bu devleti sahipsiz kılmak işitiyorlar fakat asla kimse unutmasın TC devletinin teminatı da güvencesi de Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”

‘İMAMOĞLU’NU YEDİRMEYİZ’

CHP lideri, uyuşturucu iddialarının yanı sıra, son dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik iddialar ve ‘tutuklanacağı” yönündeki haberlerle alakalı de sert konuştu:

“İlk seçimlerde tabloyu ters yüz edeceğiz. Önemli soru sistemdeki çürüklüğü nasıl temizleriz? Bana dava açıyorlar. Polisler canım ciğerim. Onlar Bay Kemal’in ne işe yaradığını biliyorlar. Onlara robot muamelesi yapanın kim bulunduğunu biliyorlar. Kimse endişe etmesin. Polislerimizi intihara sürükleyen kirli yapı şimdi İBB Başkanımızı siyasal yasaklı meydana getirmeye çalışıyor. Ekrem İmamoğlu büyük lokmadır. Boğazınıza takılır ve kalır. Biz Ekrem İmamoğlu’nu kimseye yedirmeyiz.”

Artı Gerçek

 

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın