Konkordatolar yeninde başladı!: 2022

Merhaba, 

Züccaciye sektöründe 60 yılı geride bırakan İlk Adım Grubu’nun konkordato başvurusunu mahkeme kabul etti. Mahkeme, sunulan projeyi onay etti. Şirket 210 milyonu aşan borcunu taksitler halinde ödeyecek. İlk Adım Grubu, Jumbo, Tefal, Braun benzer biçimde markaların Türkiye distribütörlüğünü yaptıktan sonra kendi markasını kurmuştu.

Mehmet Şah Yağmur ile Murat Yağmur’a ilişik İlk Adım Dayanıklı Tüketim Malları ile Berf Dayanıklı Tüketim Malları ve MSY İç ve Dış Tic. Şirketleri için konkordato talebinde bulunulmuştu. Anılan şirketlerin yanı sıra Mehmet Şah Yağmur ve Murat Yağmur için benzer talepte bulunulmuştu.

Mahkeme birtakım başvuruları geri çevirdi

Bakırköy 1. Asliye Tic. Mahkemesinde yapılan yargılamada karar çıktı. Mahkeme, Mehmet Şah Yağmur ve Murat Yağmur ile Berf Dayanıklı Tüketim Malları ve MSY İç ve Dış Tic. Adına meydana getirilen başvuruyu reddetti.

211 milyonluk borç

Mahkeme, grubun amiral şirketi konumundaki İlk Adım Dayanıklı Tüketim Malları’nın başvurusuna ilişik ise müspet karar verdi. Mahkemeye sunulan proje onaylama edildi. Toplam 211 milyon 383 bin liralık konkordatoya doğal olarak borç 5 sene arasında 20 taksit halinde ödenecek.

Dünyaca meşhur markaların Türkiye bayiliğini yapan İlk Adım Grubu, ‘Berf’ ismi ile kendi markası için kolları sıvamıştı.

 

halktv.Com.Tr

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın