Kulis: Sarayı sarsacak isimler İYİ Parti’ye geçecek: 2022

Merhaba, 

Ankara kulislerinden aktarılan bilgilere nazaran, AK Parti’de politika yapmış bazı isimler İYİ Parti’ye katılacak.

Halk TV Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına misafir oldu. Burada Ankara kulislerinden bilgiler aktaran Çelik, AK Parti’nin sarsılacağını söylemiş oldu. Bugün İYİ Parti’ye geçen ve partinin öbek toplantısında rozetini Meral Akşener’in taktığı Kürşad Zorlu’ya ilişkin konuşan Çelik, ondan sonra partiler arası geçiş kulislerini aktardı.

Çelik şunları söylemiş oldu:

“İYİ Parti peşi sıra transferler gerçekleştiriyor. Bir yandan kurultay için düğmeye bastı, birbiri ardına yapmış olduğu transferle de çok konuşuluyor. Kürşad Zorlu bilhassa milliyetçi çevrelerin yakından tanımış olduğu bir isim. Öncelikle Akşener’e danışmanlık yapacağını öğrendik. Başdanışman olması umut ediliyor. İlerleyen süreçte de başkanlık divanına girebilir yorumunu yaptı İYİ Parti’den bir isim.

Ama asıl hususi haberimiz şu olsun: İYİ Parti yakında bilhassa sarayı rahatsız edecek bir iki geçirme daha yapacak bilgisini aldık İYİ Parti kurmaylarından. Haber şöyleki; söylediğim gibi yakında sürpriz katılımlar partiye. Aynen şu ifadeyi kullandı bana haberi veren yetkili: Saray’ı da sarsacak sürpriz isimler, şimdilik isim veremiyoruz, oldukça yakında.”

İYİ Partili yetkililere bu kişiler için “Adalet ve Kalkınma Partisi’nde siyaset yapmış isimler mi?” diye sorduğunu belirten Çelik, kendisine “Evet” yanıtının verildiğini de aktardı.

Duvar

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın