Meral Akşener, İYİ Parti il başkanlarına bildiri verdi: ‘Kılıçdaroğlu adaylıkta kararlı’: 2022

Merhaba, 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il başkanlarından kongrelere, “bütünlük içinde” gidilmesini istedi. Milletvekili aday talibi olmayı düşünen il başkanlarının kongrelerde aday olmamasını isteyen Akşener’in cumhurbaşkanı adaylığının gündeme gelmesi üstüne, “Kemal Bey aday benzer biçimde görünüyor” dediği öğrenildi.

İYİ Parti lideri Akşener, önceki gün Ankara Bilkent’te partisinin il başkanlarını topladı. Akşener, geçen haftaki genel idare kurulu (GİK) toplantısında alınan kongre kararının arkasından ilk defa il başkanlarıyla buluşurken toplantının ana gündem maddesini ilçe ve il kongrelerinin oluşturduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye nazaran seçim sürecine girildikten sonrasında yapılan kongrelerin, partideki demokrasi anlayışını yansıtır halde “şölen ve düğün havasında, coşkuyla” yapılması için her insanın var kuvvetiyle emek vermesi gerektiği kaydedildi. Kongre periyodunun herhangi bir soruna niçin olmaması gerektiği vurgulandı. Delege seçimlerinde hassasiyet gösterilmesini isteyen Akşener, “Kongre öncesi bir kırgınlık olmaması için mahallelerde delege seçimleri sükûnet içinde yapılsın” dedi.

“KARARLI GÖRÜNÜYOR”

Öte taraftan toplantıda cumhurbaşkanı adaylığı da gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre, İYİ Parti kanadından cumhurbaşkanlığı ağaylığı için dile getirilen isimlerin anımsatılması üstüne Akşener, ‘’Biz, kendisi çıkıp “ben adayım” demeden kimseyi aday gösteremeyiz’’ ifadelerini kullandı. Akşener Kılıçdardaroğlu’nun adaylığı için ise “Kemal Bey emin, aday gibi görünüyor” yorumu yapmış oldu. 

“2018” ANIMSATILDI

Toplantıda 2018 seçimleri ve seçime kısa bir süre kala milletvekili aday adaylığı için çekilme eden teşkilat yöneticileri sebebiyle sahada yaşanan zorluklar gündeme geldi. Akşener’in il başkanlarına, “Seçim sathı mailine girdiğimiz vakit il ve ilçe teşkilatlarının sapasağlam yerinde olması yönünde bir arzumuz var. Bu seçimde il ve ilçe başkanları yerinde olacak” vurgusu yapmış olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın