Nebati: Enflasyon düşecek, yıl sonu hissetmeye başlayacağız: 2022

Merhaba, 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “2. Türkiye Çiftçi Zirvesi”nde yaptığı konuşmada, doların zamanı zirvesinin ardından yüzde 80’e dayanan enflasyona dair ilgi çekici bir değerlendirmede bulunmuş oldu. Nebati “Ekonomide durgunluğa yer vermeden vatandaşların alım enerjisini artırmaya yönelik mücadeleyi kararlılıkla devam ettiriyoruz. Enflasyonu da yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren de bu düşüşü daha net biçimde hissetmeye başlayacağız” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sabah Gazetesi tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığı himayesinde, Turkuvaz Medya Merkezi’nde düzenlenen “2. Türkiye Çiftçi Zirvesi”ne katılarak konferans yaptı.

Mart ayında MÜSİAD’ın iftar programına katılan Bakan Nebati, burada yaptığı konuşmada, “Enflasyon az az yoluna giriyor. Aralık ayından itibaren bu ülkede her ay enflasyonun iyi mi düştüğünü hep birlikte göreceğiz ve yürüyeceğiz. İşler daha iyi olacak” demişti.

TÜİK’in açıkladığı son enflasyon verilerine gore; Türkiye’de enflasyon her geçen gün artıyor. Dolar/TL ise, an itibarıyla 18,46 seviyesiyle tarihi zirveyi görmüş oldu.

karar.Com

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın