Nerden nereye: Sosyal medya Erdoğan’ın 20 yıl önceki vaatlerini konuşuyor: 2022

Merhaba, 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metro açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada isim vermeden İBB Başkanı İmamoğlu’nu “yaptıkları yatırımları sahiplenmeye çalışmakla” eleştirmesinin arkasından 2002 tarzı öncesi ‘AK Parti bir kişinin değil, kollektif aklın temsilcisi olacak’ , ‘AK Parti şahıs merkezli bir politika izlemeyecek, ilkeler merkezli bir anlak izleyecek’ vaatleri toplumsal medyada viral oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pendik-Sabiha Gökçen Metrosu’nun açılışında yaptığı konuşmada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak ”Bazıları bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmeye çalışıyor. Bunların kim bulunduğunu biliyorsunuz ki değil mi? Sel oluyor, İstanbul’un belediye başkanı nerede? Bodrum’da. Ama Erdoğan’ın bakanları nerede? Vakaların olduğu yerde” demişti.

Erdoğan’ın çıkışının arkasından 20 sene önceki vaatleri ve ‘yapamadıkları’ sosyal medyada gündem oldu. Viral olan videoda, ”AK Parti kişi merkezli bir siyaset izlemeyecek, ilkeler merkezli bir anlak izleyecek” diyen Erdoğan, AK Parti’nin liderlik sultası olamayacağını ifade ediyor.

Sosyal medyada Erdoğan’ı eleştiren bazı kullanıcılar ”Ne olduda fikirlerini değiştirdiler, kollektif akil’dan vazgeçip bir ferdin aklinin temsilcisi olmayi tercih ettiler?” , ”Nereden nereye” , ”Ne dedi ise tersi oldu” yorumunda bulundu.

 

 

karar.Com

 

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın