Öğrenci kredilerinde faizler silindi, ancak ana para geri ödenecek…: 2022

Merhaba, 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın peşinden millete seslendi.

Milletin, İslam aleminin ve tüm insanlığın geride bırakılan Kurban Bayramı’nı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbimden hepimize hayırla, sağlıkla, huzurla, esenlikle nice bayramlara eriştirmesini temenni ediyorum. Kurbanlarını keserek icra ettikleri hayır ve hasenatla bayramın bereketini aileleri, komşuları ve arkadaşlarıyla paylaşmak suretiyle bu kutsal günleri ihya eden tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun diyorum.” ifadesini kullandı.

Erdoğan, İslam’ın beş şartından kabul edilen hac farizasını yerine getirerek Türkiye’ye dönmeye süregelen vatandaşların ibadetlerinin de mebrur ve makbul olmasını Allah’tan diledi.

“Sadece sermaye ödenecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerimizi elbet böyle bir yükün altında bırakamazdık. Biraz önceki kabine toplantımızda kredi geri ödemelerinin herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın ancak alınan kredi rakamı üzerinden yapılmasını kararlaştırdık.

Kredi geri ödemelerinde 26 milyar liranın üzerinede bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış olacağız.

“Tüm öğrencilerimiz yararlanacak”

Bu uygulamadan halen kredi geri ödemesi yapan tüm öğrencilerimiz yararlanacak.

Böylece mezun olup geri ödemesi başlayacak 1 milyon 49 bin, kredi almış sadece hemen hemen mezun olmamış 812 bin, geri ödemesi Vergi Daireleri’nce takip edilen 1 milyon 295 bin olmak üzere toplam 3 milyon 157 bin gencimizin tahsil kredisi problemi kökten çözmüş oluyoruz.

Önümüzdeki yıldan itibaren kredi ödemesi başlamış olacak öğrencilerimiz de artık sadece aldıkları kredi rakamı kadar görevli olacaklar.

“Kararın hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Öğrenim kredileriyle ilgili aldığımız kararın gençlerimize hayırlı olması arzuluyorum. ifadelerini kullandı.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın