PayTR Link ile Ödeme: Para Transferinde Yeni Dönem: 2022

Merhaba, 

Gün geçtikçe daha fazla firma toplumsal medya ve web üzerinden satışa yönelmekte. Online platformlarda ödeme işlemleri ise giderek ehemmiyet kazanıyor. PayTR Link İle Ödeme Sistemi ile şirketinizin ödeme işlemleri asla olmadığı kadar süratli, kolay ve emin. 

Link ile ödeme, başta toplumsal medya üzerinden satış meydana getiren, yurt dışına satış icra eden, POS cihazı olmayan veya web sitesi bulunmayıp, e-ticareti, internet sitesi haricindeki e-platformlar üzerinden faaliyet yayınlayan firmalar için, Elektronik posta, Whatsapp yada SMS üstünden bağlantı oluşturarak gerçekleştirilen bir ödeme aktarma yöntemidir. Havale, EFT, mobil POS, Sanal POS, mail order gibi ödeme yöntemlerinin alternatifi olan PayTR Link ile ödeme, internet siteniz olmasa bile güvenli bağlantı üstünden, kredi kartları ve banka kartıyla bağlantı üzerinden ödeme yapılabilmesini sağlar. Kendi oluşturacağınız linkin, alıcı ile paylaşılmasını takiben, birkaç saniye içinde ödeme transferi almanızı olası kılan, yeni, hızlı, güvenilir ve kolay kullanımlı bir ödeme transfer yöntemidir. Müşterilerinizi/ Bayilerinizi, link vesilesiyle, tek kullanımlık ve güvenli bir internet sayfası bağlantısına yönlendirerek, ödemenin son derece basitçe ve süratle yapılabilmesini olanaklı kılar. Kendi web siteniz e-ticareti desteklemiyorsa, hatta bir internet siteniz olmasa dahi kullanabileceğiniz bir sistemdir. E- tecim haricinde, örneğin bağış toplamak şeklinde bir faaliyet planlıyorsanız yada web sitesi kurma süreçlerini beklemeden satış, tahsilat şeklinde faaliyetlerinizi uygulamak istediğinizde, hatta sadece oldukca basit ve hızlı olduğundan kullanmak istediğinizde, tek yapmanız ihtiyaç duyulan, hemen PayTR üstünden bir link oluşturmak.

Detaylı Bilgi: https://www.Paytr.Com/blog/bağlantı-ile-odeme-4009

Link ile Ödeme Nedir?

Link ile ödeme alma yöntemi, kişi şirketlerinden, kurumsal firmalara varana dek, oldukça muhtelif etkinlik katmanlarında kullanılmaktadır. İşletmenin kütlesi, ticari faaliyet yoğunluğu ne kadar olursa olsun, maksimum seviyede güvenlik sunan bu metot, artık en güçlü tahsilat yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Serbest çalışanlar, ağırlıklı olarak online hizmet veren bireysel şirketler ve kurumlar, kiralama hizmeti sunan firmalar, dernekler, birlikler, sosyal yardım ve sivil topluluk kuruluşları ve daha onlarca farklı alanda etkinlik yayınlayan şirketler tarafınca kullanılmakta olan bir yöntemdir.

Bu yöntem, web sitesi oluşturma gerekliliği olmaksızın, Facebook, Instagram benzer biçimde sosyal medya platformları üstünden satış gerçekleştirmek isteyenler, evde bitirdikleri minik çaplı üretim üstünden ek gelir elde etmek isteyenler, internet üstündeki platformlar aracılığıyla satış gerçekleştirenler, fiziksel mağazası olmayan, veya bu tür bir teşebbüs için yatırım yapmadan ilkin, ürün ve fikirlerini sahada ve gerçek tüketici ile tecrübe etmek isteyenler, online satışın, bugünün ve geleceğin işi bulunduğunu düşünenler için en başarıya ulaşmış ödeme alma seçeneği olarak, göze çarpıyor.

Bireysel satış faaliyetleriniz veya kurumsal bir şirket olarak bağlantı ile ödemenizi süratli alabilmenizin mümkün olması dışında, birçok başka avantaj da söz mevzusu. Bunların en önemlilerinden bir tanesi link ile ödeme almak için herhangi bir entegrasyon işlemine gerek bulunmamasıdır. Bu sayede, bir kurulum ve aktivasyon dönemi olmadan, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. E-ticaret özellikli bir internet sitesi kurmanın maliyetine katlanmadan satış yapabilmenize imkan sağlayan bu vaziyet, müşterileriniz tarafında da son aşama kolay kullanımlı ve hızlı bir seçenek olduğu için ticari faaliyetinizi destekleyici niteliğe haizdir. Günümüzde online alışveriş mevzusunda, tüketiciler için tercih edilebilir olmanın en başta gelen özelliklerinin başlangıcında güvenlik geliyor. Link ile ödeme yöntemi, yüksek düzeydeki koruma ve emniyet önlemleri sayesinde, müşterilerinizin alışveriş ve ödeme süreçlerini, itimat içinde tamamlamasını da sağlıyor.

Link ile Ödeme Nasıl Gerçekleştirilir?

Başlangıçta tarafınıza tanımlanacak olan kullanıcı bilgileri ile bilgisayarınız yada App Store, Google Play mağazalarından mobil telefonunuza indirebileceğiniz PayTR mağaza uygulaması üstünden, erişebileceğiniz PayTR mağaza paneline giriş yaptığınızda, Linkle ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Bu aşamada oluşturacağınız ödeme linkinin tüm bilgileri, sizin tercihinize kalmış durumda. Belirleyeceğiniz tahsilat tutarını, aktarma edilecek para birimini, yurt içi kartlar için sunulan taksitlendirme seçeneklerini değerlendirmek ve alıcınıza peşin fiyatına taksitlendirme veya vade seçeneği taktim etmek isterseniz, taksit sayısını dilediğiniz biçimde belirlemek size kalmış. Bu yöntemle oluşturduğunuz linki, müşteriniz yada bayinizle, ister E-posta yada Whatsapp ile isterseniz, SMS üzerinden paylaşabilirsiniz. Geriye ancak müşterinizin yahut bayinizin tarafınızdan gönderilen linki açtığında, karşısına çıkacak ekrana, ödemeyi gerçekleştireceği kart bilgilerinin, girişini yapması kalıyor. Bu işlem tamamlandıktan sonrasında ise birkaç saniye içinde ödemenizin transferi, gerçekleşiyor. Şirket olmadan kredi kartı ile ödeme alma mevzusunda da kullanım kolaylığı sağlayan bu servis, sosyal medya üstünden, şirket kurma gereksinimi olmadan, kredi kartıyla satış yapmak isteyenler için sağladığı bu rahatlıkla, ön plana çıkıyor.

Ödeme Linki Oluşturma Adımları Nelerdir?

1) Bilgisayarınız veya mobil cihazınızdan PayTR mağaza paneline giriş yapın. Linkle ödeme sayfasına gelerek, öğrenim edeceğiniz tutarın girişini yapın.

2) Ödeme için belirlediğiniz para birimini işaretleyin.

3) Yurt içi kartlarla TL üstünden taksitlendirme yapmak isterseniz, en çok taksit sayısını belirleyin.

4) Tercihinize gore, peşin fiyatına taksit seçeneği ve vade ayarlarını düzenleyin ve linki oluştur butonuna tıklayın

5) Oluşturduğunuz linki, e-mail, SMS yahut WhatsApp üzerinden müşterinize /bayinize gönderin.

6) Müşteriniz/bayiniz, kendisine ulaşan bağlantıya tıklayarak, kendisi için açılan ekranda kart bilgilerinin girişini yapıp, bir kaç saniye arasında ve güvenle ödeme transferini tamamlasın.

Linkle Ödeme almak için POS sahibi olunması lüzumlu midir?

Sanal POS sahibi olan tüm üye işyerleri linkle ödeme hizmetinden yararlanabileceği gibi, Sanal POS sahibi olmayan işletmeler de PayTR’a online müracaat yaparak Link ile Ödeme hizmetinden yararlanabilirler.

Link ile Ödeme Sisteminde Hangi Kartlarla Ödeme Alınabilir?

American Express, VISA Card, MasterCard kredi ve banka kartları beraberinde, UnionPay, Troy, BKM Express, Tosla kartlar ile ödeme alınabilmektedir.

Linkle ödeme hizmeti için PayTR’a iyi mi başvurulur?

PayTR sisteminde kayıtlı üye işyerleri, mağaza paneli ‘Linkle Ödeme’ sayfasındaki, linkle ödeme hizmetinden herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın yararlanabilir. Yeni müracaat meydana getirecek kişi ve işletmeler ise, https://www.Paytr.Com/uye-isyeri-olun linkindeki formu doldurarak, “link ile ödeme” hizmeti için kolayca başvuruda bulunabilirler.

 

 

 

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın