Sağlık Bakanlığı bu sene 85 bin kadro açıyor!: 2022

Merhaba, 

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın arkasından yapmış olduğu millete sesleniş konuşmasında, sağlık çalışanları için yapılacak yeni düzenlemelere ilişik açıklamalarına yer verdi.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nda sıhhat çalışanlarına verdiği 5 müjde, bugün itibarıyla, yeniden müjde değerinde yeni gelişmelerle tamamlandı. Camiamız adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullanan Koca, ek olarak esenlik mensuplarının özlük hakları ve emeklilik şartlarının iyileştirilmesine yönelik katkılarından dolayı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e teşekkürlerini iletti.

Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık kuruluşlarındaki uzman hekimlerin hastalara daha çok zaman ayırabilmeleri ve daha kaliteli hizmet sunabilmeleri amacıyla 85 bin destek personel ekibi açılacağına yönelik açıklamalarına ilişkin de şunları kaydetti:

“Bakanlığımız, bu sene 85 bin kadro açıyor. Yeni emek harcama arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek qüç, 85 bin yeni emek harcama arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.”

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın