Sahibinden.Com: ‘Temmuz Ayının Favorisi 20 Yaş Üstü Araçlar Oldu…’: 2022

Merhaba, 

sahibinden.Com verilerinden hazırlanan sahibindex Temmuz Vasıta tutanağına gore ayın en oldukca ilan verilen kategorisi Otomobil oldu. Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. Marka & Model listesinde ilk sırayı Renault – Clio aldı. Sıralama, Volkswagen Passat, Renault – Megane, Opel – Astra ve Ford Focus ile devam etti. 

Temmuz ayında kullanıcıların favorisi 20 yaş üstü arabalar oldu. 15-19 ve 20 yaş üstü otomobillerin satışlarındaki oran, Haziran ayına göre artış gösterirken; daha genç otomobillerin satış oranında düşüş izlendi.

En çok araba ilanı veren ilk 3 il İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. İlçelere nazaran ilan verme sayılarında liderlik; İstanbul-Bağcılar, Ankara-Çankaya ve Gaziantep-Şehitkamil şeklinde sıralandı. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası yine Nissan oldu.

Özgür bir dinlence imkanı elde eden karavanlara ilişik ilanların sayısı ise Temmuz ayında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %40 arttı.

sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayında en fazlaca beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2015 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. Tüm ilanlar içinde araçların %33’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların %36’sı ise 250.001 – 500.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.Com’da Temmuz ayında duyuru bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında liderlik Volkswagen’in oldu; sıralama Renault, BMW, Mercedes Benz ve Opel ile devam etti. Araçlar en oldukça gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 9 dakika 9 saniye oldu.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın