Samsung çip krizini aşmak için kolları sıvadı: 2022

Merhaba, 

Samsung Electronics, çip teknolojisinde liderliği sürdürmek için 2028 yılına kadar Güney Kore’de ortalama 20 trilyon won değerinde (ortalama 273 milyar TL) yatırım yapmayı düşündüğü yeni bir yarı iletken araştırma ve geliştirme kompleksinin temelini attığını açıkladı.

Dünyanın en büyük hafıza çipi imalatçısı ve ikinci en büyük çip fason üreticisi Samsung Electronics, Seul’un güneyindeki Giheung’daki yeni tesisin, bellek ve sistem çipleri için yeni nesil cihazlar üstünde ileri seviye araştırmalara ve aynı zamanda uzun vadeli bir yol haritasına bağlı kalınarak yeni teknolojilerin geliştirilmesine öncülük edeceğini açıkladı.

Açıklamada, “Samsung Electronics, yarı iletkenin sınırlarını aşmaya çalışıyor” ifadeleri kullanıldı.

Temel atma törenine Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee ve üst seviye yöneticiler katıldı. Lee törende yapmış olduğu açıklamada, “Öncelikle yatırım yapma ve teknolojiye ağırlık verme geleneğimizi sürdürmemiz gerekiyor” dedi.

Samsung, Lee’nin ondan sonra çip işletme çalışanlarıyla bir araya geldiğini ve yarı iletkendeki liderliğini açık ara sürdürmek için teknolojiyi garanti altına almanın yollarını tartışmak üzere yöneticilerle ayrı ayrı görüştüğünü bildirdi.

 

 

karar.Com

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın