Sürücüler başkaldırı etti: Bütçe açığını bizlerden çıkartıyorlar: 2022

Merhaba, 

Petrolde uluslararası piyasalarda düşüş yaşanırken bu konum Türkiye’deki sürücülerde de indirim beklentisi yarattı. Ancak yurttaş beklediği indirimi bulamadı. SÖZCÜ’ye konuşan yurttaşlar, “1 dolar yükselse anında pompada görüyoruz fakat beş dolar düşmüş olduğu zaman bunu 1 ay sonrasında bile göremiyoruz. Bütçenin açığını bizlerden çıkartıyorlar” sözleriyle başkaldırı etti.

Özgür Erik: “Bilemiyorum, muhtemelen yukarıda yiyorlardır. Bir ara 1500 liraya dolduruyordum şimdi 1200 liraya doldurmaya başladım. İnsanları bu şekilde bu şekilde eğitiyorlar. Geçen sene Kasım-Aralık şeklinde bu arabayı 350-400 lira civarına dolduruyordum, bir anda terfi etti ve 1500-1600 liralara doldu. Şimdi ise 1200-1100 liralara düştü, ‘ucuzladı’ diye alıyoruz.”

Yasin Uyar: “Türkiye, akaryakıtı en pahalı kullanan ülkelerden biri maalesef. Şu an depom 1200-1300 liraya doluyor, geçen yıl 250-300 liraya doluyordu bu artışlar bütçeyi zorluyor. Satın aldığınız her şey bütçeyi zorlar hale geldi. Yetkililer işi bilene bırakmalı, işi bilen yapsa her şey daha güzel olur.”

Tarık Sağlam: “Ülkenin açığını bizlerden çıkartıyorlar, icra ettikleri yanlış politikalar vatandaşa yansıyor olan bize, halka oluyor. Bu arabanın bir buçuk yıl önce aylık yakıtı 1500-2000 liraydı, şu an aylık yakıtı 12-13 bin lira… Bunu söylemeye çalışıyoruz fakat hiç faydası da olmuyor maalesef. Yapamıyorsanız bu işi yapabilen insanlar bırakın.”

Cemal Akdenizli: “1 dolar yükselse anında pompada görüyoruz fakat beş dolar düşmüş olduğu vakit bunu 1 ay sonra bile göremiyoruz… Bunu bir türlü çözemedim. 300 lira yakıt alıyorum 200-250 kilometre yol yapıyorum bu da ehil olmuyor. Geçen sene 300-350 liraya arabamın deposunu dolduruyordum. Bu fiyatlar ile bütçe falan kalmadı, yola çıksak olmuyor çıkmasak olmuyor. Buna rağmen kimse de tepki göstermiyor… Yetkililer kendileri kadar bizleri de düşünsün.”

Sedat İnal: “Vergilerin oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum, devletin bir gelire ihtiyacı var bunun için de bu tutarları düşürmüyor. 2008 senesinde brent petrol fiyatları 138 dolara kadar terfi etti, aldığımız yakıt o vakit belliydi. Şimdi 80 dolarlara kadar düştü, akaryakıtın da düşmesi lazım. Tamamen hükümetin kendi yaptığı bir politika, para lazım para da en basit akaryakıttan geliyor…”

Ali Mutu: “Dolar yüksek olduğu için ötürü fiyatlar düşmüyor, depom şu an 2800-2900 liraya doluyor. Geçen yıl 650 lira civarına doluyordu, bu fiyatlar bütçeyi oldukça zorluyor. Bir an önce yakıtın düşmesini ve işimize bakmayı talep ediyorum, yakıt yüksek oldukça iş yapamıyoruz, nakliye tutarları yükseliyor.”

 

 

 

sozcu.Com.Tr

 

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın