TOBB Başkanı: Firmalarımız bankalardan istek ettikleri kredileri alamıyor: 2022

Merhaba, 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, “Firmalarımız bankalardan istek ettikleri kredileri alamıyorlar, alanlara ise çok yüksek faiz oranları uygulanmış olduğu görülüyor” dedi.

Kamu bankaları genel müdürlerinin finansmana erişim konusunu ele almak suretiyle gerçek sektör temsilcileri ile bir araya geldiği toplantı başladı.

Hisarcıklıoğlu, “İşletme sermayesi kredileri, bilhassa KOBİ’lerin faaliyetlerini sürdürebilmesi için eleştiri hale gelmiştir. En büyük sıkıntıyı finansa en oldukca hassas olan minik ve orta ölçekli işletmelerimiz yaşamıştır” diye konuştu.

TBB BAŞKANI: SİZ KAZANDIKÇA BİZ DE KAZANIRIZ

Finansmana Erişim İstişare Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda başladı.

TBB Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ise, şu şekilde dedi:

“Banka olarak da tüm bankacılık sektörü adına da şunu rahatça söyleyebilirim: Sizin kaybettiğiniz benim kazandığım bir ortamın bana bir menfaati yok. Benim bilançom iyi, benim karım iyi ama siz kaybediyorsunuz, hiçbir anlamı yok. Siz kazandıkça ben kazanabilirim. Sizin bilançolarınız iyi oldukca benim bilançom iyi olabilir. Reel sektör ve finansa sektörü ortaklaşa iş arasında, dayanışma içinde olmak zorunda.”

Sözcü

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın