Tunç Şatıroğlu’ndan dolar uyarısı: “Dananın Kuyruğu Kopuyor”: 2022

Merhaba, 

Tunç Şatıroğlu, 17,90 seviyelerinde baskılanan Dolar/TL kuru için ciddi uyarılarda bulunmuş oldu. Manipülasyona dikkat çeken Şatıroğlu, her an patlamanın yaşanabileceğini anlatım etti. Temmuz ayına ilişik açıklanacak olan ABD enflasyonun etkilerini değerlendiren Şatıroğlu, “Dananın kuyruğu kopacak” değerlendirmesinde bulundu.

Piyasa Analisti Tunç Şatıroğlu, Dolar/TL için manipülasyon uyarısında bulunmuş oldu. Yatırımcıya sabırlı olun uyarısı meydana getiren Şatıroğlu, baskılanmanın Ağustos ortalarında bitebileceğini ve yükseliş trendine geçeceğini ifade etti. Altının yükselişini ise fazlaca sayıda erkene bağlayan Şatıroğlu, yatırımcıyı uyardı. Peki altın düşecek mi? Dolar ne kadar olacak? İşte detaylar

“Çarşamba günü ABD’ya ait enflasyon verisi açıklanacak. Eğer veriye bakılırsa Temmuz verisi ABD’da enflasyon verisi Haziran’da zirve yapmışsa piyasalarla ralli bekleriz. Burada çekirdek enflasyon kısmı var. Genel hatlarıyla söylüyorum. Piyasanın bunun pozitif algılamasını Temmuz ayından gelen yükselişlerin artmasını beklerim. Özellikle borsa ve kripto paralarda. Çarşamba günü dananın kuyruğu kopuyor.”

 

 

 

karar.Com

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın