Ünlü bilim insanından Covid-19 uyarısı: Bu kış yeni varyant gelebilir!: 2022

Merhaba, 

Washington yönetiminde görevli olan ve Başkan Joe Biden’ın kıdemli sıhhat danışmanı olarak ABD’nin en güvenilmiş olduğu isimlerden kabul edilen Dr. Anthony Fauci katılmış olduğu bir etkinlikte endişe yaratan açıklamalarda bulunmuş oldu.

Trump döneminde de vazife alan ve son dönemde normalleşme çabalarıyla ilgili yapmış olduğu açıklamalarla gündem olan Fauci, bu kış periyodunun sıkıntılı geçebileceğini söylemiş oldu. Fauci, “Bu kış oldukça daha tehlikeli bir Covid-19 varyantı ortaya çıkarsa sakın şaşırmayın” dedi.

Sosyal mesafe ve Covid-19 önlemlerine devam edilmesi gerektiğini dile getiren Fauci, “Aşı ya da daha önce hastalanmayla oluşan bağışıklığı alt edebilecek bir virüs çıkmasını bekliyoruz” derken bu olasılığın da yüksek bulunduğunu dile getirdi.

ABD vatandaşlarından gardlarını indirmemesini isteyen Fauci, “Kış aylarında vaka sayılarında yine bir artış olma riski var. Doğru yolda ilerliyoruz fakat aniden yeniden pandeminin içine düşebiliriz” yorumunu yapmış oldu.

Fauci, 2021 yılının yazları olay sayılarının düştüğünü ama kış aylarında yine Omicron varyantıyla beraber vaka sayılarının arttığını hatırlattı. Fauci, “Yeni varyantlar çıkarsa şaşırmayız. Biz insanlardan bilhassa bu güz mevsiminde aşılarını olmaları çağrısında bulunuyoruz” dedi.

 

sözcü.Com

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın