”Ya metaverse olacak veya tüm firmalar batacak”: 2022

Merhaba, 

Finans ve teknoloji dünyasından adları buluşturan Avrasya Blokzincir Zirvesi’nde Metaverse’ün geleceğiyle ilgili konuşan Metaverse Union Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas ‘’Ya metaverse olacak ya da tüm şirketler batacak. Çünkü artık teknolojik olarak bu şirketlerin metaverse dışında kendi yaşamlarını sürdürebilecekleri bir alan kalmayacak. Aslında metaverse evreni de teknoloji firmalarının ayakta kalmaları için verdikleri harp sebebiyle büyüyecek’’ dedi.

Manas, metaverse pazar payının senelik 1 trilyon dolara yetişme ihtimali olduğunu da belirtti.

Blokzincire yanlış bilgiden kaynaklı önyargıyı kırmaya çalışıyoruz

Eurasia Blockchain Kurucusu Cenk Erkin ise şunları söylemiş oldu: ‘’Doğru bilgiyi doğru insana aktarmak için 2019’da ilk zirvemizi gerçekleştirdik. Zirvenin asıl önemi sektörde başarıya ulaşmış olmuş liderleri ve ekosistem hakkındaki malumat sahibi olan kişileri bir araya getirerek doğru detayları aktaracakları bir alan açmak. Bu sayede sektöre ilişkin yanlış yönlendirmelerin önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Blokzincir teknolojisine yanlış bilgilerden kaynaklı bir ön yargı var. Blokzincir bir alt yapı sistemi. Kripto varlıklar ise blokzincir üzerinde tutulan bir veri sadece. Biz bu ön yargıyı kırmak için uğraşıyoruz”

Eurasia Blockchain ev sahipliğinde Tersane İstanbul’da meydana gelen Avrasya Blockhain Zirvesi (Eurasia Blockchain Summit), Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu’dan yaklaşık 5 bin katılımcıyı ağırladı.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

İçeriğimize oy verin

Yorum yapın