Yaz havası sonlanıyor, yağış geliyor…: 2022

Merhaba, 

Türkiye yeni bir yağışlı ve serin havanın etkisi altına giriyor. Hafta sonuna kadar tüm yurtta yağış beklenirken sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan son değerlendirmelere gore bugün Marmara’nın güneydoğusu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, İç Anadolu’nun doğusu ile Adana, Osmaniye, Hatay çevrelerinde yağış umut ediliyor. Yağışlar Doğu Anadolu Osmaniye, Adana ve Hatay çevrelerinde gök gürültülü sağanak benzer biçimde olacak.

Yarın, Marmara, Ege ve Akdeniz’in tamamı ile Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yağış bekleniyor. Kalan kesimlerde havanın parçalı ve fazlaca bulutlu olması öngörülüyor.

Sıcaklıklar düşüyor, yağış geliyor

Hafta sonu Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusu haricinde kalan kesimlerin tamamında yağış görülecek. Yağışlar İç Anadolu’nun güneyi, Kıyı Ege ile Akdeniz Bölgesinde gök gürültülü sağanak gibi olacak.

Sıcaklıkların yarından itibaren kademeli olarak yağışla birlikte düşeceği tahmin ediliyor. En yüksek ısı değerleri Ankara’da 16, İzmir’de 22, Samsun’da 18, İstanbul’da 19 Antalya’da 24 aşama civarında olacak.

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen 🙂

Yorum yapın